RedHack, Enerji Bakanı ve Tayyip Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’ın mail hesabını ‘hack’lendiğini duyurdu. Hacker grubu mailleri yayınlamamak için bir şart koştu.

indir-4

RedHack, Enerji Bakanı ve Tayyip Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’ın mail hesabını ‘hack’lediğini duyurdu. RedHack’in Twitter hesabından yapılan açıklamaya ek olarak Albayrak’ın mail hesabına ait olduğu iddia edilen ekran görüntüsü de yayınlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beş tepede Milli takım kafilesiyle görüştü Terime Arda gibi bir isme ihtiyacımız var. Kendisiyle ilgili kararınızı gözden geçirmenizi rica ediyorum dedi. Ay yıldızlılar 2018 Dünya kupası eleme grubuna Hırvatistan ile pazartesi günü oynayacağı maçla başlayacak. Bu kritik mücadele öncesi milli takım oyuncuları Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demir ören Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ile bir araya geldiler.

erdogan_fatihteri

Pazar günü yenikapı’da milyonların katıldığı demokrasi ve şehitler mitingi İtalyan basınında da yankılar bulmaya devam etti. İl giornale gazetesinin haberine göre ‘İstanbul dünyayı korkuttu’başlığını kullandılar. FETÖ PYD’nin 15 temmuz darbe girişiminin ardından pazar günü yenikapı’da milyonların katıldığı demokrasi ve şehitler mitinginde İtalyan basınında da yankılar buldu.

1

62 Kuleli Askeri Lise Öğrencisi Tutuklandı

Kuleli Askeri Lisesi’nde 9, 10, 11 ve 12’inci sınıflarda okuyan 62 askeri öğrenci, darbe girişimi soruşturması kapsamında tutuklandı. Öğrencilerin kokteyl var diye okula çağrıldıkları, tatbikat adı altında ise öğrencilere boş şarjörlü G3’ler verildiği ve başarılı olursalar bütünleme sınavından geçecekleri sözünün verildiği öğrenildi.

Sanat Dünyasından ‘Darbeye Hayır’ Bildirisi

Darbe girişimine kültür-sanat dünyasından da tepki geldi.Aralarında Yılmaz Erdoğan, Hülya Koçyiğit, Orhan Pamuk ve Beren Saat gibi sanat dünyasının farklı dallarından bir çok ismin imza attığı "Darbeye hayır" isimli bir bildiri yayımlandı.

Sanat Dünyasından ‘Darbeye Hayır’ Bildirisi

Sanat Dünyasından ‘Darbeye Hayır’ Bildirisi

Kültür-sanat dünyasının ünlü isimleri, darbe girişimine tepki amacıyla "Darbeye hayır" bildirisi yayımladı. Beren Saat, Bergüzar Korel, Engin Altan Düzyatan, Meryem Uzerli, İbrahim Tatlıses, Orhan Gencebay, Orhan Pamuk, Yılmaz Erdoğan ve Tarkan gibi isimlerin imzası olan bildiride, Türkiye'nin dört darbe yaşadığı belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

"Aramızdaki görüş farklılıklarını bir kenara bırakarak bu korkunç darbeye karşı demokrasimizin yanındayız"


Sanat Dünyasından ‘Darbeye Hayır’ Bildirisi

Obama Erdoğan’ı Aradı: ‘Mümkün Olan Her Yardıma Hazırız’

ABD Başkanı Obama, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la telefonda görüştü. Obama, Erdoğan'a darbe girişimi soruşturmasında mümkün olan tüm yardımı yapmayı teklif etti.

Obama Erdoğan’ı Aradı: ‘Mümkün Olan Her Yardıma Hazırız’

Beyaz Saray, ABD Başkanı Barack Obama'nın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonda görüştüğünü açıkladı. Açıklamaya göre Başkan Obama, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a darbe girişimi soruşturmasında mümkün olan tüm yardımı yapmayı teklif etti. Görüşmede ayrıca Obama'nın Erdoğan'a "demokratik değerlere saygı" çağrısında bulunduğu ifade edildi.

Times: ‘Darbe Girişiminin Ardından Türk Donanmasından 14 Gemi Kayıp’

Darbe girişiminin ardından Türk donanmasından 14 geminin kayıp olduğu öne sürülüyor. İddialara göre 14 Türk donanma gemisinin herhangi bir limana ulaştığı bilgisi gelmedi. Bu da, komutanlarının kaçmaya çalışan darbe komplocuları olabileceği izlenimini uyandırdı.

‘Hâkim ve Savcılar Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na Çağrıldı, Katılım Zorunlu’

1500 hakim ve savcının Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na çağırıldığı, katılımın 'zorunlu' olduğu ve Erdoğan'ın hakimlere, 'Yargıda yeni dönemi' anlatacağı öne sürülüyor…

‘Hâkim ve Savcılar Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na Çağrıldı, Katılım Zorunlu’

Saygı Öztürk'ün "Kim gidecek, kim kalacak hesabı" başlığıyla yayımlanan yazısında daha önce muhtarları, kaymakamları toplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu kez yargı mensuplarına hitap edeceği ifade edildi.  Yazıda, yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığının giderek kaybolduğunun konuşulduğu bir dönemde Erdoğan'ın yargı mensuplarına hitap etmesinin yadırgandığı vurgulanıyor. Öztürk'ün yazısından bir bölüm şöyle: "20 Temmuz'dan itibaren hakim ve savcılar 43 gün sürecek adli tatile giriyor. İşte tam o gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hakim ve savcılar, belirlenirse Yargıtay ve Danıştay'ın yeni üyeleriyle bir araya gelecek. Onlara yeni dönem yargısını ve devletin beklentilerini anlatacak."

AKP Kongresine Katılmayan Arınç: ‘Yerimi İyi Tayin Edememişler’
TBMM eski Başkanı ve Başbakan eski Yardımcısı Bülent Arınç, AKP olağanüstü kongresine davet edilip edilmediği ile ilgili bir soru üzerine, kongreye davetli olduğunu ancak bu kongrenin vefa değil, bir veda kongresi olması nedeniyle katılmadığını belirtti. Arınç, "Yakama takacağım karta baktığımda geçmiş dönem milletvekili olarak nitelendirildiğimi gördüm. Geçmiş dönem milletvekilliyim ama aynı zamanda geçmiş dönem Meclis Başkanı ve geçmiş dönem Başbakan Yardımcısıyım. Benim yerimi iyi tayin edememişler. Aklıma kötü şeyler de gelmiyor değil" dedi.

Kongreye neden katılmadı?


AKP Kongresine Katılmayan Arınç: ‘Yerimi İyi Tayin Edememişler’

Bülent Arınç, Ankara'da Ak Parti olağanüstü kongresinin yapıldığı saatlerde Manisa'da Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Çelebi'nın kızı diş hekimi İkbal Sena Çelebi ile ortopedi uzmanı Dr. Ahmet Keskin'in nikah törenine katıldı. Nikâhın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Arınç, şunları söyledi:"Beklendiği gibi Binali Yıldırım genel başkan olacak, ondan sonrada başbakan olarak atanacak. AK Parti olağan kongrelerinden farklı olarak ikinci defa yapılan bir kongredir, şartlar öyle gerektirdiği için. Büyük bir disiplin ve coşku içerisinde geçtiğini duydum ve Ahmet Davutoğlu'nun mükemmel bir konuşma yaptığı internetten izledim. Son 20 aydır seçilmiş başkan ve genel başkan olan Davutoğlu'nun çok başarılı olduğuna inanıyorum. Mükemmel bir yönetim sergiledi. Yüzde 49.5 gibi bir oyla büyük bir başarı yakaladı. Şartlar öyle gösterdiği için de büyük bir asalet gösterdi, feragat gösterdi ve bir olağanüstü kongre ile görevlerinden tamamen ayrıldı. Bu Türk siyaset tarihinde uzun süre konuşulacak, tartışılacak, sorgulanacak bir olaydır. Büyük bir disiplin içinde kongrenin cereyan etmiş olması çok önemlidir" dedi.