Başlıklardan düşmeyen ve şampiyonalar kazanan profesyonel sporcular, sadece yarışan ve performanslar sergileyen yarışmacılardan çok daha fazlasını temsil ediyorlar. En nihayetinde her biri dünya çapında büyük bir şöhrete kavuşmuş insanlar. Milyonlar tarafından izleniyorlar. Bazıları seviliyor bazıları ise sevilmiyorlar. Ancak yine de milyon dolarlık servetleriyle özenilen bir hayat yaşıyorlar. Ünlü finans dergilerinden Forbes tarafından 2016 ilkbahar verilerine göre dünyanın en zengin sporcularından oluşan bir liste hazırlandı. Bu listede en çok kazanç sağlayan kadın sporcuların ilk üç sırasında 14 milyon dolarlık servetiyle Karma dövüş sanatçısı Ronda Rusey, turnuvalara katılması yasaklanmasına rağmen 21.9 milyon dolar ile Maria Sharapova ve bir numarada ise 28.9 milyon dolarlık kazancıyla ünlü tenisçi Serena Williams yer alıyor.

s-9850c808597761558a7

Dünya genelinde ise, kadın sporcuların sahip oldukları 20 ila 30 milyon dolarlık servetler neredeyse ikiye katlanıyor. 50 milyon dolarlık kazançlı efsanevi NBA yıldızı Kobe Bryant’ın 10 numarada yer aldığı liste, 52.8 milyon dolarlık golfçü Jordan Spieth ve Phil Mickelson gibi isimlerle devam ediyor. Şimdi sizleri daha fazla meraklandırmadan, 2016 yılının en zengin altı sporcusunu sizlerle buluşturuyoruz. Novak Djokovic gibi bir ismin listemizde yer alması, Roger Federer ve Rafael Nadal gibi ünlü isimlerin artık teniste fazla etkin olmamasından dolayı çok da şaşırtıcı gelmese gerek. Turnuvalarda olağanüstü performanslar sergileyen Djokovic, bu spor dalının efsanelerinden biri olma yolunda ilerliyor.

maxresdefault

Ayrıca kişiliğiyle de yıldızlaşan bu isim, çeşitli büyük firmaların da sponsor anlaşması için peşinden koştuğu tenisçiler arasında. Tenis turnuvalarının Michael Jordan’ı olan Roger Federer, bu spor dalının simgesi haline gelmiş durumda. Gelmiş geçmiş dünyanın en iyi tenisçilerinden biri olarak kabul edilen Federer, kurmuş olduğu vakıf ile Afrka ülkelerindeki çocuklara yardımlarda bulunuyor. Başarısını yapmış olduğu yardımlarla taçlandıran bu efsanevi Cleveland Cavaliers’ın süper starı LeBron James, belki hiçbir zaman Michael Jordan gibi büyük başarılara imza atamayabilir. Yine de bu NBA yıldızı sempatik tavırları ve müthiş yeteneğiyle adını NBA tarihine yazdırmayı başardı. Sayısız sponsorluk anlaşmalarına imza atan Kral gezegenin gelmiş geçmiş en iyi basketbolcularından biri olduğu neredeyse çıkmış olduğu her müsabakada dünyaya kanıtlamayı başarıyor.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları