Çeyrek altın durumlarında çok ama çok aşırı derecede yükselme gerçekleşmeye başladı. Tahminen 6 saat önce çeyrek altın yine yükselişe geçti ve bu durumda çeyrek altın değerine değer kattı. Yatırımcıların aklında bulunan bir takım sorular var ve bu sorulardan birisi de şudur : Neden çeyrek altın bu kadar yükseldi.

1

 Öncelikle bundan bir yıl öncesine kadar çeyrek altın fiyatları eğeyi bir düşüktü. Genelde 130 TL ve 150 TL arasında rakamlar değişiyordu, ancak şu anda çeyrek altının fiyatı hiç beklenmediği kadar yükseldi. Şu anda tam tamına çeyrek altın fiyatı : 218 liraya ulaştı. Bu durum en çok önceden yatırım yapan kişileri sevindirdi.

1

Bundan bir yıl öncesinde yatırım yapan insanlar şu anda olduğumuz yıl yani 2016 yılında çeyrek altının bu fiyatına karşılık önceden aldıkları altınları satmaya başlarlar ise çok kazanç elde etmeye başlayacaklar. Çeyrek altında şu anda son durum 218 lira ve bu rakam tahminen yükselecek gibi geliyor.

1

Eğer çeyrek altın bu rakamın üzerine çıkar ise gerçekten insanlar yatırım yapmak yada kendilerinin birikim yaptıkları altınları satmak konusunda karar vermekte zorlaşabilirler. Çünkü şu anda altın hala yükselişte ve bir anda düşebilir de yükselebilir de bu duruma göre yatırım yapmak isteyen kişiler şu anda çeyrek altın alımı yapmasalar daha iyi olabilir.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları