Yenikapı miting için vatandaşlarımız alanı tıklım tıklım doldurdular. Mehter gösterisi ile başlayan mitinge Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Binali yıldırım ve genelkurmay başkanı geldi. Yeni kapıda düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingine vatandaşlar gelmeye devam etti. Mitingler saatler olmasına rağmen alana gelen vatandaşlarımız kürsüye yakın bölgeler ve civarlarda yerlerini aldılar.

1

Yenikapı’da metro istasyonunun duvarlarına darbe şehitlerinin fotoğrafları’da asıldı. Yenikapı’daki miting alanında Türk bayrağı dışında bayrak asmayın kurallara aykırı döviz ve flama taşımayın anonsu’da yapılmakta. Diğer yandan TRT mitingi 7 dilde yayınlanacak. İstanbul yeni kapıda bugün tarihi bir gün şahane olacak.

1

Saat 17.15’de 7 saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayacak demokrasi ve şehitler mitinginde Kur’an okunacak ve dualarda edilecek daha sonra 15 Temmuz gazileri MHP genel başkanı devlet bahçeli CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Başbakan Binali yıldırım TBMM başkanı İsmail kahraman ve son olarak’da Cumhur Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan birer konuşma yapacaklar. TRT Cumhurbaşkanı himayesinde Yeni kapıda miting alanı civarında düzenlenen Demokrasi şehitler mitingini sosyal medyada 7 dilde yayınlanacak. TRT’nin internet sitesindeki yer alan bilgiye göre Televizyon kanallarındaki canlı yayın sırasında miting youtube üzerinden Türkçe, İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Almanca, Rusça ve Arapça dillerinde yayın yapılacak.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları