Adnan Oktar’ın ‘Kedicikler’inden Diyanet İşleri Başkanı’na cevap
Adnan Oktar hakkında, “İnşallahlar, maşallahlar havada uçuşuyor, dini bir takım referanslar ve orada dansöz oynatıyorsun böyle bir şey olabilir mi? Tamamen akli dengesi herhalde bozulmuş” diyen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’a Adnan Oktay ın Kediciklerinden sert yanıtlar geldi.

Kedicikler, Erbaş’a “Tertemiz ortamlarda meşru şekilde dans eden Müslümanlardan rahatsız olma” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Ali Erbaş, medya temsilcileriyle bir araya geldiği toplantıda Adnan Oktar hakkında “Bu kişi, Yahudilik, Masonluk kitabını hazırlayanların başında biriydi. Bundan ceza aldı. Atatürk’e hakaretten ceza aldı. Sanıyorum akli melekeleri bozulmuş. Dengesi bozulmuş bir insanın söylediklerinin doğru olmadığını anlatıyoruz ama o televizyonu kapatma yetkisi Diyanet İşleri Başkanlığı’nda değil. Yetkisi olanların kapatması lazım.” diye konuştu.

ADNAN OKTAR CANLI YAYINDA KONUŞTU

Adnan Oktar Diyanet İşleri Başkanı’na canlı yayında yanıt verdi.

Adnan Oktar yaptığı açıklamada “Kerhanelerden, şans oyunlarından, kumardan, içki fabrikalarından alınan vergilerle maaşlarınız ödeniyor. Bir kere bunlar hakkında açıklama yaptınız mı, bunlara sesinizi çıkarttınız mı? Gıkın çıkmıyor hoca efendiler .” dedi.

TARKAN YAVAŞ’TAN AÇIKLAMA

Adnan Oktar’a bir destek de Teknik ve Bilim Araştırma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Yavaş’tan geldi.

Tarkan Yavaş, “inşallah ve maşallah kelimelerinin kullanılmasının Kuran-ı Kerim’in tavsiyesi olduğunu söyledi. Yavaş, “Ali Erbaş’ın bu kelimelerin sıkça kullanılmasından rahatsız olması Kuran ahlakına aykırıdır dedi.

 

ilk beğenen sen ol

Kategori:

Etiketler:
,

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları