16 yaşında olmasına karşın içkili mekanlarda şarkı söyleyen Aleyna Tilki için Bakan Müezzinoğlu açıklama yaptı.

18 yaşından küçük olasına karşın içkili mekanlarda sahne alması nedeniyle tartışma yaratan şarkıcı Aleyna Tilki’yle ilgili Çalışma Bakanı da açıklama yaptı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, BBC’nin Türkiye’de bazı tekstil fabrikalarında Suriyeli çocuk işçi çalıştırdığı yönündeki haberler ve 16 yaşındaki çocuğun içkili mekanlarda sahne almasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Aleyna Tilki isimli 16 yaşındaki çocuğun içkili mekanlarda konser organizasyonlarına ilişkin konuşan Müezzinoğlu, “16 yaşındaki bir kızımızın alkollü mekanlarda çalıştırılıyor olmas kamuoyuna düştü. Bütün buralarda duyarlılığımız ve mücadelemiz daha güçlü olmalı” dedi.

“TÜRKİYEDE çocuk çalışanlarla ilgili veya çocukların çalışmalarıyla yoğun bir eylem planı var. Projeleri var ve bu anlamda mücadelesi var. Onunla ilgili haber yapsa anlarım. Dünya markası ürünlerin Türkiye’de üretildiği bu noktaların kontrolörlüğünü yapan firma da diyor ki bizim üretim yaptırdığımız yerlerde çocuk işçi çalıştıranları biz tespit etmedik. Yani yine uluslararası bir boyutla da buradan da bir yalanlama geliyor. Art niyetli bir haber olduğunu ifade etmek isterim.”

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları