Almanya’nın Bayrean kentindeki Anbach kentinde bir festival alanında yapılan bombalı saldırıda, saldırıyı gerçekleştiren kişi öldü,3ü ağır On iki kişi ise yaralı olarak hastaneye götürüldü.

1

Almanya’da bavyera kentinde ansbach kasabasında meydana gelen patlamada ilk yapılan soruşturmalara göre, saldırıyı gerçekleştiren kişi yaşamını yitirdi. 3ü ağır 12 kişiyse yaralı olarak hastaneye götürüldüler.

1

Festival İse Saldırıdan Sonra Sona Erdi: Patlamanın bir yemek salonunda yapıldığı bilgisi alındı. Patlamanın yapıldığı yere çok yakın bir yerde yapılan müzik, festivali ise saldırıdan hemen sora sona erdi.Festivalde bulunan yaklaşık 2 bin kişi kontrollü biçimde festivalin, yapıldığı alanı terk ettiler.

1

Bombalı Saldırı Yaşandı: Almanya’da bazı gazetelerde ise patlamanın gaz kaçağı sebebin den meydana geldiğini iddaa ettiler. Fakat Anbach, Belediyesi başkanı Carda,patlamanın gaz kaçağı yüzünden olmadığını ve nedeninin bir bomba olduğunu belirtti.

1

Bomba Bilinçli Yapıldı: Almanya’da bav yere eyaletinde içişleri bakanı Joachim hermann ise, Ansbach kentinde bir yemek salonunun hemen önünde yaşanan, patlamada bombanın bilinçli bir şekilde patlatıldığının altını çizdi. Joachim Hermann, Ansbach kasabasında düzenlenen basın toplantısı esnasında, 2 bin kişinin eğlendiği müzik ve festivali, önlemek için çalıştığını ancak bunu başaramadığını belirtti.

Saldırıyı Yapan Suriyeli: İlk belirlemelerden sonra 2 ölen kişinin 2 yıl önce Almanya’ya gelen ve iltica başvurusunda bulunan, 27 yaşındaki Suriyeli olduğunu belirten hermann,bu kişinin iltica talebinin 1 yıl önceden reddedildiğini de söyledi. Hermann,ayrıca saldırganın uzun zaman sonra, Ansbach eyaletinde sınır dışı edilmesinin ertelenmesinin kapsamında, verilen geçici oturma izni sebebi ile Almanya’da kalabildiğini de belirtti.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları