Ankara Katliamında yaşamlarını yitirenlerini anmak için düzenlenecek etkinlik yasaklandı

Ankara’da 10 Ekim 2015 tarihinde 109 kişinin yaşamını yitirdiği katliamın birinci yıldönümü nedeniyle olay yerinde yapılmak istenen anma etkinliği yasaklandı.

Katliamın birinci yıldönümü nedeniyle, 10 Ekim Barış ve Dayanışma Derneği ile DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin, demokratik kitle örgütleri ve siyasi partilerle birlikte hazırladığı ortak programa İstanbul, Malatya, Tekirdağ, Diyarbakır gibi kentlerden, olayda yaralananlar ve yaşamını yitirenlerin aileleri de katılacaktı.

GEREKÇE OHAL!
Ankara Emniyet Müdürlüğü, Tren Garı önü ve yakın çevresi başta olmak üzere, kent genelinde 10 Ekim 2016 günü yapılması planlanan tüm toplantı ve yürüyüşlerin yasaklandığını ilan etti.

Yalnızca sivil toplum kuruluşları tarafından oluşturulacak sembolik bir heyete izin verileceğini bildiren emniyet, şu açıklamada bulundu:: “ İlimiz sınırları içerisinde huzur ve güvenliğin, kişi dokunulmazlığının, tasarrufa müteallik emniyetin, kamu esenliğinin sağlanması amacıyla gerekli tedbirlerin alınması kapsamında, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 17. Maddesine ve 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanunu’nun 11/m maddesine göre başta Ankara Tren Garı önü ve yakın çevresi olmak üzere İlimiz genelinde 10.10.2016 tarihinde her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin yasaklanması ”

 

ilk beğenen sen ol

Kategori:

Etiketler:
,

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları