Çok güzel bir kadın olan Azra Akın, Türk model ve türk manken bazı dizilerde rol almış olan bayan oyuncu olarak tanınıyor. 8 Aralık 1981 yılında doğmuş ve 202 yılında Türkiye güzeli seçilerek hayranlarına kendisini sevdirmeye başlamıştır. Vede Azra Akın, Hollanda’da bale, resim ve müzik gibi sanat dallarında eğitim almış birisidir.

1

1998 senesinde Elite Model yarışması Türkiye ayağında ilk birinci olmayı başarmıştır. Daha sonraki yıllarda ise tam olarak 2002 yılında Star TV’nin düzenlediği Türkiye güzellik yarışmasında güzelliği ile başarıyı yakalamış ve birinci olarak seçilmiştir.

1

Rol Aldığı Dizi Ve Filmleri

Yağmur Zamanı, Geniş Aile, İlk Aşk, Peşpeşe, Anlat İstanbul, Oyun Bitti, M.U.C.K., Teberik Şanssız isimli dizi ve filmlerde rol almıştır. Kısa süre içinde çok başarılı olmuş olan güzel manken bir süre sonra tüm Türkiye tarafından tanınır olmuş ve hayranları ile birlikte güzel şeyler yapmaya karar vermiştir. Önümüzdeki yıllarda yeni dizilerde rol alacağı tahmin ediliyor, bir zamanlar Geniş aile dizisinde rol almıştı ve rol almak isterse yine güzel bir dizide yer alır diye düşünülüyor.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları