Vücudun bağışıklık sisteminin zayıflaması vücudu bakterilere, virüslere karşı savunmasız bir hale getirir. Çevreden gelecek olan tehlikelere bulaşıcı hastalıklara karşı vücudun dirençli olabilmesi bağışıklık sisteminin güçlü olmasına bağlıdır Bağışıklık sistemi vücudu çevreden gelen hastalıklara karşı korumakla beraber, ilerleyici hastalıkların gelişmesini engellemekte görevlerindendir.

bagisiklik_sistemini_

Vücuttaki kanser hücrelerinin yok edilmesini de bağışıklık sistemi üstlenmiştir. Bağışıklık sistemi yetersiz beslenmeye bağlı olarak zayıflayabilmektedir. Bu durum vücudu enfeksiyonlara karşı olan savunmasız bir hale getirir. Hastalıklar daha uzun sürede iyileşir ve yaralar daha geç geçerlerdir. Bağışıklık sisteminin zayıflamasında yaşla etkisi olduğunu ortaya koyan araştırmalar mevcuttur.

bagisiklik-sistemini-guc

Bu yüzden belirli yaşlardan itibaren düzenli ve doğal beslenmenin büyük bir önemi vardır. Bağışıklığı güçlendiren besinlerden tüketerek hastalıklara yakalanma riskini oldukça düşürebilirsiniz.bu iyi bir şey olmaz. Vücuda dengeli olarak vitamin, mineral, protein, karbonhidrat ve yağ alımını sağlayacak bir beslenme programı ile beslenmenizi sürdürerek bağışıklılığınızı yüksek tutabilirsiniz ve her an vücudunuzu koruma altında tutmuş olursunuz. Bu şekilde tükettiğiniz gıdalarla hastalıkların sık görüldüğü kış aylarında da vücudunuzu koruma altında tutmuş olursunuz.

 

ilk beğenen sen ol

Kategori:

Etiketler:
, ,

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları