Balık nerede ise hepimizin çok sevdiği su ürünlerinden birisi olarak bir çok zaman sofralarımızda bulundurmamız gereken bir besindir. Balık yemek aslında yazın pek iyi olmuyor çünkü sıcak havalarda balık yemek insanı biraz rahatsız edebiliyor. Birde sıcak havalarda balık kokmuş olursa bu daha fazla etki verebiliyor. Bu nedenden balık yemek isteyenler kışın yemeyi tercih etmeliler ve balık taze olduğu zaman daha lezzetli olabilir.

1

Gelelim balığın insanlara faydasına, Balık insan bedenine ve güç verir ve insanın güçlü olmasını sağlar. Balık insan vücuduna enerji verir ve bir çok ihtiyacınızı karşılar. Balık insanda oluşan zihin yorgunluğunu ise gidermeye yarar ve çok faydalıdır. Balık yapısında bulunan demir sayesinde kan yapar ve kansızlık olan insanlara çok faydalıdır.

1

Balıkta bulunan kalsiyum insanın kemiklerinin büyümesini sağlar. Özellikle çocukluk çağlarında olanların gelişmesinde yardımcı olur. Çok gerekli olan madensel tuzlardan birisi olan iyot, vitaminlerin ve diğer madensel tuzların özümlenmesini sağlar. Balık insana en çok bu konularda yardımcı olur ve haftada en az iki defa balık yemek çok faydalıdır.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları