Balıkesir Üniversitesi darbe girişiminden hemen sonra 6 profesör olan 31 öğretim üyesi hakkında, soruşturmalar açarak açığa alındıklarını açıkladı. Ve Ayrıca 143 öğretim üyesi elemanı da yürüttükleri, görevlerinden istifalarını verdiler.

1

Balıkesir üniversitesi 143 öğretim üyesi elemanı yürütmüş oldukları görevlerinden istifalarını verdiler. Darbe girişim olaylarından hemen sonra 6 profesör olan,31 öğretim üyesi de açığa alındılar. Balıkesir üniversitesi rektörlüklerinden yapılan duyuru ise şöyle.

1

Anayasal düzenlere karşı faaliyetler yapan Fetö Terör örgütünün paralel Devlet yapılanması, iddiaları ile ilişkin olarak üniversitemizde 6’sı profesör olmak üzere,15i doçent,10’u yardımcı doçent, olmak üzere toplamda ise 31 öğretim üyelerinin haklarında soruşturma açılarak açığa alındıkları söylendi.

1

Bu kapsamda ise devletimizin çalışanları ve üniversitemizin güvenlikleri için gereken soruşturmalar ve açığa, alınma işlemiyle ilgili çalışmalarımız devam ediyor denildi.Ve üniversitenin 143 öğretim üyesi, yürütmüş oldukları, idare görevlerinden İstifalarını sunmuşlardır.

1

Balıkesirkesirdeki üniversitede çok daha önceden 10 dekan YöK’ün Talebi üzeri istifalarını sunmuşlardı. Ve yine rektör yardımcılarından Yılmaz Arıda istifasını sunup görevinden ayrılanlardan olmuştu Balıkesir üniversitesinin tıp faküktelerinde Hastane Başhekimi değiştirildikten sonra, ÖSYM il Koordinatörlüğünün, değişmesi için ÖSYM Merkezinde başvurularda bulunmuşlardı.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları