BDDK düzenleme Ve denetleme kurulu,Bank asya’nın Faaliyet izinlerinin kaldırılması durumuna karar verdiklerini, açıkladılar.Karar ise resmi bir gazete tarafından yayımlandı. Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurulu,Bank Asya için önemli bir karar aldıklarını söylediler. Bankanın Faaliyet izinlerinin kaldırılması konusunda tartışılırken karar resmi bir gazetede yayımlandı.

1

AÇIKLAMA YAPTILAR 

Bank Asya yönünden yapılan açıklamada ifadelere de deyinildi. BDDK’nın 22.07.2016 tarihli çerçeveleri gereğince,5411 sayılı, Bankacılık kanunun 107 olan maddesini son fıkrası çerçevelerinde. Asya katılım Bankası A.ş faaliyetler izninin kaldırılmasına, karar verildi.

1

RESMİ GAZETEDE DE YAYIMLANDI

BBDK kurulunun, asya katılım bankası AŞ’NIN Faaliyet izinlerinin kaldırılmaları ile alakalı kararı aldılar. Resmi gazetede de bu karar açıklandı. Verilen kararda,Tasarruf mevduatları sigortalar formunun talepleri üzerine,Bankacılık kanunlarının Fona devredilmesi, bankalarla alakalı hükümler başlığında 107 maddede son fıkrası olan ve uyarınca söz konusu bankaların faaliyetleri izinlerini kaldırıldığı söz konusunu ifade edildi.

1

Bankacılık kanununda 107.maddede son fıkra ise şöyle: Yetmiş birinci madde kapsamında temettü harici ortalıkta haklarıyla yönetim ile denetim, kendilerine verilen bankaların,mali ve bünyelerinin güçlenmesi konusunda,yeniden yapılandırılması,devri,birleştirme, satışıyla alakalı süreçte,devrin yaptırıldığı tarihinden itibaren en geç dokuz aylık bir süreç içerisinde,tamamlanır. Fon Kurulunda karar ise bu süre üç ay içinde tamamlanmamış olması durumunda Fonun talepleri üzerine kurul ve bankaların, faaliyet izinlerine izin verilmeyecek.

 

ilk beğenen sen ol

Kategori:

Etiketler:
, ,

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları