Bartında Sel Felaketi

2 sene önce
36 kez okunmuş

Bartında yağmur sebebi ile dere taştı ev ve iş yerlerini’de su bastı, yollar ulaşıma kapandı, Araçlar ise denize sürüklendiler. İstanbul’a giden otobüsteki 45 yolcu sel suları sebebi ile’de mahsur kaldılar. Bartın kuruçasile ilçesi ve tekken önü köyü ile amasra ilçesine bağlı Göç gün demirci köyünde etkili olan sağanak yağmur sebebi ile dereler taştı.

1

Bu yerleşim yerlerini sular bastı. Yollar ulaşıma kapandı,araçlarda denize sürüklendiler. Kastamonu’nun cide ilçesinden İstanbul’a giden otobüsteki 45 yolcu Bartın’ın Amasra ilçesine bağlı göç gün demirci köyü mevkilerinde yükselen sel suları sebebi ile mahsur’da kaldı.

1

Dere üzerindeki köprüde kalan ve içindeki 45 yolcusu’da bulunan otobüse AFAD ekiplerinin bot ve iş makineleri ile ulaşma çabası sonuç verdi. Otobüsteki yolcuları kurtarmak için AFAD Başkanlığından helikopter istendi. Ankara’da gelecek helikopterin otobüsteki 45 kişiyi’de alarak Amasra Sahil Güvenlik Grup komutanlığının pistine indireceği söylendi.

1

Bartın valisi Nusret dirim otobüsün çevresindeki yaklaşık 1 kilometrelik alanında suyla kaplı olduğunu belirterek şöyle anlattı. Otobüsün etrafı tamamen suyla kaplı. Otobüs köprüde mahsur kaldı.Ve hareket edemiyor. Karadan otobüse ulaşmak mümkün olmadı.Yolda bazı yerlerde göçükler var. Hayati bir risk ise söz konusu değil denildi.

 

ilk beğenen sen ol

Kategori:

Etiketler:
, ,

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları