Cilt temizleme yöntemleri açısından yüz temizliği adına yapılması gereken başlıca yöntemler şunlardır Cildinize temizleme amaçlı uygulayacağınız doğal maskeleri ve peelingleri yüzünüze her gün uygulamak yerine iki günde bir uygulamanız yüzünüzdeki cilt yapınızın hırpalanmaması için daha doğru bir tercih olacaktır. Vücudunuzda herhangi bir noktada çıkan sivilceleri, özellikle de yüz bölgesinde çıkan sivilceleri kesinlikle sıkmak hatadır Sigara cildin başlıca düşmanıdır.

pürüzsüz-cilt-

Bu sebepten ötürü yüzünüzde kir birikmemesi ya da yaptığınız yüz temizliğinizin ciddi anlamda işe yaraması için mutlaka sigaradan uzak durmalı, sigara içilen kişilerle birlikte ya da bu ortamlarda Kadınların da erkeklerin de ortak olarak yerine getirmesi ve dikkat etmesi gereken cilt temizliğinde, özellikle yüzdeki siivilcelerin ve aknelerin önüne geçilmesi adına yapılan temizliğin adının altında sadece kimyasal ürünlerle uygulanan temizlik durumu yeterli görülmemelidir.

cildinizi-kisa-hazirlama

Bunun yerine evde doğal malzemelerle yapılabilecek cilt temizliği çok daha faydalı olur Cilt temizliğinde en çok kullanılan ve en faydalı doğal ürünlerden biri salatalıktır. Salatalıkla yapılacak cilt temizliği maskesinin içerisine ek malzeme olarak badem yağı da eklemek gerekmektedir. Bu iki malzemeyi karıştırdıktan onra cildinizi temizleyecek çok faydalı bir ürün ortaya çıkmanız mümkün olmaktadır. Hazırladığınız badem sütü ve salatalık kürünü duştan çıktıktan sonra yüzünüze ve tüm cildinize masaj yaparak uygulamanız gerekmektedir.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları