Evde kolayca uygulayabileceğiniz bitkisel bakım uygulamaları ile ellerinizi güzelleştirebilirsiniz. Basit malzemelerle hazırlayacağınız el kremi ile tırnaklarınızın kırılmasını önleyebilir ve evinizin rahatlığında bakım uygulayabilirsiniz ve tırnaklarınızı daha çok güçlendirecektir 1 adet limon 3 damla uçucu limon yağı 1 çorba kaşığı bitkisel gliserin ve 2 çay kaşığı kaya tuzu ellerinizi daldırabileceğiniz büyüklükte bir kasenin içini yarısına kadar suyla doldurun ve ardından kaya tuzu gliserin limon yağı ilave edip 15 dakika ellerinizi bu suyun içinde bekletin.

1

Sonrasında ıslak bir havlu ile nazikçe ellerinizi kurulayın. Tırnak etlerinizi bir kulak çubuğu yardımı ile geriye doğru itin asla kesmeyin. Tırnaklarınızı törpü kullanarak temizleyin. Daha sonra tırnaklarınızı fırçalayın ve limon ile ovup tırnak üstündeki sarılıkları temizleyin Daha sonra törpünüz ile tırnaklarınıza şekil verin.

1Nemlendiricinizi sürüp tırnaklarınıza ve ellerinize iyice masaj yaparak yedirin. Aynı uygulamayı ayaklarınıza pedikür yapımında da uygulayabilirsiniz. Pedikür yapımında dikkat etmeniz gereken tek şart tırnaklarınızı dibinden değil küt kesip törpülemeniz gerekmektedir. Bu uygulamayı tırnak batmasın diye uygulamanız gerek.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları