Kabarık ve gür saçlar sahiplerini oldukça rahatsız etmektedir. Saç düzleştirme teknikleri ile saçlarınızı kısa yada uzun vadeli olarak düzleştirebilirsiniz. Evde fön makinesi kullanarak saçlarınızı kolayca düzleştirebilirsiniz. Güçlü fön makineleri ile saçlarınızın düz kalma süresini uzatabilirsiniz.

1

Isı seçeneği bulunan saç düzleştiriciler daha kolay şekilde saçlarınızı düzleştirmenizi sağlar. Isı kaynaklı saç düzleştirici tercih ederken seviyeli saç düzleştiricileri tercih etmeniz saçların yıpranmasını engelleyebilir. Isı seviyesini en düşükte tutarak saçların yıpranma olasılığını düşürebilirsiniz Kalıcı saç düzleştirme işlemini kuaförler gerçekleştirmektedir.

1

Kalıcı düzleştirme yöntemi ile saçlar 6 ile 8 ay arasında düz kalabilmektedir. Etkili bir yöntem olan solüsyonlar uygulanır. Saçların doğal ve boyasız halde olması, kalıcı düzleştirme işleminin etkisini arttırmaktadır. Limon suyu ve Hindistan cevizi sütünü karıştırıp buzdolabında beklemeye bırakın. Sonrasında karışımı saçlarınıza uygulayıp ılık suya batırılıp nemlendirilmiş havlu ile saçlarınızı sarın. 1 saat kadar saçlarınızı bu şekilde bekletin ve ardından saçlarınızı durulayın.

1

Düzenli olarak her gün 3 hafta boyunc tekrarlamanız halinde saçlarınız düzleşecek ve parlar Malzemeleri belirtilen ölçülerde bir araya getirip saçlarınıza ve saç diplerinize uygulayın. Ardından saçlarınızı streç filmle sarıp 2 saat bekleyin. Haftada 2 kez uygulayarak saçlarınızı istediğiniz düzlüğe getirebilirsiniz.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları