Bahsedilen bu farklı makyaj uygulamalarından biri de porselen makyaj yapımıdır. Porselen makyaj denen makyaj uygulaması günlük olarak yapılan makyaj türlerinin haricinde daha çok özel günlerde ve özel durumlar için Porselen makyajın uygulanma şekli, renk olarak canlı tonların aksine daha mat ve donuk tonların tercih edildiği videolarda ve fotoğraflarda daha mat bir görüntünün elde edilmesi için yapılan profesyonel bir uygulama şeklinde olmaktadır.

porselen-makyaj

Porselen makyajın diğer makyaj türlerine göre en büyük avantajı, normal malzemelerle yapılan makyaj türlerine nazaran çok daha uzun süre yüzde kalabilmesi yani otomatikman çok daha kalıcı özelliğe sahip olabilmesidir. Normal gümlük standartlarda kullandığımız malzemelerle yaptığımız makyajlarda hava sebebiyle ya da nemlilik sebebiyle makyajımız çıkabilir ya da akabilir.

porselen-makyaj-8

Ayrıca yüzümüzde makyajı tamamlayıcı ögelerden biri olan rujlar da günlük beslenmeden sonra dudaklarımızdan çıkabildiği için gün içerisinde bir kaç kez ruj tazeleme ihtiyacı da hissedilebilmektedir Çoğu kişi porselen makyajın suratta çok yapay bir ifade yarattığını düşünse de az önce bahsettiğimiz işinde iyi olan makyaj uzmanları tarafından yapılan porselen makyajların yapay durma gibi bir durumu söz konusu değil Bu tip uzmanlara makyaj yaptıran kadınların kesinlikle etrafına da porselen makyaj uygulamasını önerdikleri görülmüştür.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları