Çok eski zamanlardan günümüze popülerliğini yitirmeden gelebilmiş olan kına özellikle Hint kınası olarak hayatımızın bir kaç alanında doğal bir malzeme olarak yer alabilmektedir çölde yaşayan bireyler tarafından kullanıldığı bilinmekte çölde serinlemek adına bu ürünleri vücutlarına sürdükleri konuşulmaktadır. hala günümüzde dahi aynı teknik çöl bölgelerinde kullanılmaya devam etmektedir.

1

Kökeni kuzey doğu Afrika olan kına bitkisi zaman içerisinde Mısır afrika geneli İran Hindistan Arabistan Lanka da da çok yaygın olarak görülmeye başlanmıştır. Fiziki olan dikenli bir bitki olan bu ürünün çiçekleri de normal şartlarda vücudumuzda bazı yaralara doğal bir ilaç olarak kullanılmasının ağrıları geçirme etkisinden faydalanılmasının ya da ateşten dolayı oluşan yanıkları iyileştirme etkisinden faydalanılmasının yanında aynı.

1

Özellikle hassas bir saç yapısına sahip olan, kimyasal boyalara karşı alerjisi olan kadınların daha çok tercih ettikleri doğal yapıda olması özelliği ile öncesinde daha küçük beldelerle yaygınken artık dünya genelinde özelliği bulunmasıdır. Bununla birlikte içeriğinde kimyasal bir ürün bulunmadığından saçlara uygulandığında herhangi bir yıpratıcı özellik yaratmamasıdır istenilen çeşitlilikte mevcut olduğundan her renk saça sahip kadın istediği rengi yaratabilmek adına kınadan yararlanabilmekte kimyasal boyaların yarattığı renk etkisini kınayla da elde edebilmektedir.

 

ilk beğenen sen ol

Kategori:

Etiketler:
, ,

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları