Saç yıkamada mutlaka suyun ılık olması gerekir. Çok sıcak su ile saçları yıkamak saç yapısına ve saç derisine zarar vermektedir. Şampuanı ise saçları yıkarken kuru saça uygulamamalısınız. Saçların yanlış yıkanması kepek problemine sebep olmaktadır, unutmayın.

1

Şampuan kullanımında ise miktar oldukça önemlidir. Çok az veya kullanırsanız saçtaki kiri arıtamaz, çok fazla kullanırsanız saçlara zarar vermiş olursunuz. Şampuanı ceviz büyüklüğünde olacak kadar avucunuza dökmelisiniz. Saçları yıkamada kullanılan olan şampuanı saç aç derisine uygun seçmekte yarar var.

1

Kuru saç derisi olan kişilerde kepek sorunu çok fazla gözlemlenir ve de Saçınızda kepek sorunu varsa, satın alacağınız şampuanda dikkat edeceğiniz hususların başında kepeğe karşı özelliği içermesidir Saçları en az 1 gün arayla yıkamalı, her gün yıkandığında saçınızın yağlanacağını unutmamalısınız Saçlarınızı ne kadar uzun aralıklarla yıkarsanız, yağlanma sorununu önlemiş olursunuz.

1

Saçları yıkamada dikkat edilecekler başında ılık su kullanımı gelir. Ilık su saç derisini çok daha iyi temizlemekte ve saç derisinin kurumasına yol açmayarak, kepek oluşumunu yaratmamaktadır.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları