Bebeklerin 6 Aylık Gelişimi

2 sene önce
22 kez okunmuş

Bebeğiniz gittikçe daha fazla gelişirken bir ebeveyn olarak sizin becerileriniz de onun ihtiyaçlarına uyum sağlayacaktır. Bebeğinizin dördüncü ayını kutladıktan sonra,büyük ihtimalle onun için beslenme uyuma yürüyüşe çıkma banyo yapma ve gece uykusu arasında dönüp duran yeni bir günlük program oluşturacaksınız.

1

Bir rutininiz olması her ikinizin de kendinizi emin ve güvenli hissetmenizi sağlayarak bir aile olarak paylaşacağınız yaşam biçiminin temelini oluşturacaktır. Gelişim süreci nadiren doğrusal bir düzende gider. Ara sıra size,bebeğinizin gelişimi geriye gidiyormuş gibi gelebilir. Örneğin, birkaç haftadan beri bütün gece aralıksız uyuyorken birden bire ortada bir neden yokken gece boyu her üç saatte bir uyanmaya başlar.

1

Bu geriye doğru atılıyormuş gibi görünen adımlar son derece normaldir ve aslında çoğunlukla onun, gelişim açısından ileriye doğru bir sıçrama yapacağına işaret eder. Bir iki hafta içinde çevresindeki olaylara ve insanlara karşı çok daha fazla hassas ve tetikte olduğunu ya da gün içinde artık daha az uyuduğunu görürsünüz.

1

iki aylık bebeğinizle Bir parmak hop, iki parmak hop’ oyununu oynayarak ona ritmik sayma kavramı kadar olacakları önceden tahmin etme zevkini de öğretebilirsiniz bu örnekte oyunun sonunda onu gıdıklayarak Oyuncak ayıyı saklayarak yapacağınız bir oyun ise,beş aylık bebeğinizin nesnelerin o görmediği zamanlarda bile var olduklarını anlamasına yardımcı olacaktır.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları