Kamu kurumlarında bilgiyle belge sızdırma alarmını engellemek için Başbakanlıktan da uyarılar geldi. Artık kamu kurumlarının mesai sonrası nöbetçi hariç herkesin işten çıkarılacağı söylendi. Başbakanlık 15 temmuzdaki darbe girişiminden sonra kamu ve kurumların kuruluşların uyararak,mesai saati sonrasında çalışan işçilerin kurumdan ayrılmalarını,kontrol nitelikli bir nöbetçi Bırakılmasını da istedi.

1

Alınan bilgilere göre uygulama bilgi belge sızdırma veya kaçırmaları engellemek amacı ile başlatıldı.Uygulamanın Fuat avni’ operasyonu kapsamında çok fazla sayıda şüphelinin bilgi sızdırmaktan göz altına alınmalarından sonra başlatıldığı da söylendi. 15 temmuz darbe girişiminden sonra kamu ve kuruluşlarında izinlerin iptal edilmesinden sonra.

1

Başbakanlık ‘ bilgi ve belge sızdırılmasından sonra önlenmesinin amacı ile yaptıkları uyarıda özetle şunları söyledi.Kamu kurum kuruluşlarında çalışanlar için mesai sonrası saatinde işten çıkılacak,Kamu kurum ve kuruluşların bina girişlerinden sonra bütün alanlarda kontrolü kolaylaştırmaları için personele verdikleri daimi girişlerinde kartı ile mesai sonralarında sol yakaya vede boyuna da takılı olarak taşınılacak.

1

Her birim ve ünitelerde amirlerin kendi birimlerine ait olan çalışma odalarından ve bu odaların girişlerinden çıkışlarına doğru açıldığı koridorlarda her geçen gün için birer nöbetçi personeller görev alacak.Nöbetçiler kurumlarda kimse ile kalıp kalmadığı da kontrol edilecek.

1

Bu yollar ile mesai sonrasında yöneticilerin bilgileri dışında yapılacak olan yazışmalar önlenmiş olacak.Kapı ile pencerelerinde kapalı olup olmadığı kontrol edilecek. Nöbetçiler ziyaretçilerin koridorlarda keyfi dolaşmalarını da önleyecek.Nöbetçilerde ziyaretçilerinde koridorlarda keyfi dolaşımlarını da önleyecek.Şüpheli hareketlerin de bulunanlarında takibini yapacaklar ve güvenlik de personeline bildirim yapacak.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları