Beylerbeyi Kuleli Askeri Lisesi ; Binası ve yerleşkesiyle 2012 yılında AKP iktidarı tarafında SUUDİ kralına satılmış.

kuleli-askeri-lisesi-nin-80-ogrencisi-de-8614208_x_9199_o

Darbe gri alanı içerisinde gözden kaçan birçok konu gündemden düşerken Kuleli Askeri Lisesi binası ve yerleşkesininin Erdoğan onayı ile Suudi Kraliyet ailesine satıldığı belirtiliyor.

PHA) Kuleli Askeri Lisesi binası ve içerisinde bulunan yerleşkenin AKP iktidarına verilen borç paralar karşılığında Suudi Kralına satıldığıiddia edildi.

AKP iktidarı döneminde yaşanan piyasaya devamlı sıcak para akışının perdegerisinde SUUDİ ARABİSTAN VE KATAR bulunuyor.

AKP iktidarında birçok iş adamının malına mülküne el konulmuş sonrasındabunların Katar ve SUUDİ fonlarına devredildiği ortaya çıkmıştı.

Bin Ali Yıldırım tarafından dillendirilen kuvvet komutanlıkları veGenelkurmay binalarının şehir dışına çıkartılacağı açıklamasında AKP iki yılöncesine kadar bu binaları şehir dışına çıkartarak şehrin merkezinde kalan buyerleri HANGİ ARAP AİLESİNE rant karşılığı vereceğini açıklayamamıştı.

Darbe sonrasında adım adım tüm planlarını devreye sokan AKP hükümeti veErdoğan Darbe öncesinde TAKSİM GEZİ PARKINA TOPÇU KIŞLASI YAPACAKLARINIAÇIKLAMIŞTI.

Yine Bin Ali Yıldırım tarafından dillendirilen darbeye katılan tüm kışlalarve havalanları gibi şehrin merkezi noktalarında Askeriye elinde bulunanarazilere el konularak ranta açılmasının önü açılmış oldu.

AKP iktidarı ve Başbakan Bin Ali Yıldırım tarafından yapılan açıklamalardaASKERİ HAVA ALANLARININ işlevsizleştirileceği açıklamaları ise Tür HAVAkuvvetlerinin hareket kabiliyetini sıfırlamak anlamına geliyor.

karargah

Parlamento Haber isimli internet sitesinin iddiasına göre, Kuleli Askeri Lisesi’nin bulunduğu arazi ve bina, 2012 yılında Suudi Arabistan kraliyet ailesine satıldı. Tam 4 yıl önce gerçekleşen bu satışla birlikte, ekonomiye sıcak para girişi sağlandı.

İddialar hakkında hükümet kanadından henüz bir açıklama gelmezken, AKP döneminde kentteki pek çok önemli noktanın benzer şekilde satılması akıllara geldi.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları