Günümüzde hemen hemen bir çok insan bilgisayar başında zaman geçirmeyi seviyor. Kimi insan bilgisayarı ile oyun oynuyor kimisi ise film yada daha farklı videolar izliyor. İnsanların bilgisayar başında fazla kalması insana ne kadar tehlike yapıyor.

1

İnsanlar bilgisayar başında çok aşırı kaldıkça bildiğimiz üzere göz yoruluyor ve bozulma nedenleri oluyor. Daha çok insanda uykuyu ortadan kaldırıyor insanlar bilgisayar başında oyun ve film derken uyku saatini geçiriyor ve daha fazla zaman geçirmeye başladıkça bu durum alışkanlık haline geliyor.

1

Uyku, günümüzde insanın en çok ama en çok ihtiyacı olan bir şeydir. Bu durumda uykumuzu düzenli olarak almamız gerekmektedir. Bu nedenden bilgisayar başında geceleri geç saatlere kadar asla oturmamalıyız. Çünkü bilgisayar başında oturmaya devam ettikçe.

1

Bu durum insanlar için artık bir alışkanlık haline geliyor ve insanlar artık uyku düzenini bozmuş oluyor ve düzenli uykudan oluyorlar. Tabi ki bu durumda insanlarda uyku düzensizliği yapıyor ve normal yaşam hayatınızı olumsuz olarak etkiliyor.

1

Bilgisayar başında günde ne kadar oturulmalıdır. Eğer bilgisayarda zaman geçirmeyi seviyorsanız sizlerde örnek olarak öğlen saatlerinde bir yada 2 saat kadar oyun oynayabilirsiniz. Daha sonra dinlenebilir ve yine bilgisayara oturmak istediğiniz zaman akşam saatlerinde bir kaç saat daha takılabilirsiniz.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları