Tüm bilgisayar kullanan kişilerin en çok sorunlarından biriside virüs olayıdır. Peki bu virüslerden korunmak için bizler sizlere nasıl programlar ve neler yapmanızı önerelim. Öncelikle virüs nasıl bulaşır sorularında sizlere hemen güzel bir bilgide bulunayım.

1

Virüsler sadece indirmiş olduğunuz programlar ile değil başka türlü olan bir çok şeyden bilgisayarınıza bulaşabilir ve bunun farkında bile olmayabilirsiniz. İnternetten indirmiş olduğunuz resimler yada farklı bir site içerisinde beğendiğiniz bir resmi indirdiğinizde farklı bir virüs modeli bilgisayarınıza sızabiliyor.

1

Bir diğer bulaşma yöntemi girmiş olduğunuz internet sitelerinde Pop-up adı verilmekte olan yönlendirme reklamlar ile bulaşabilir. Bir çok virüs programında bunlar algılanırken bir çok virüs programında algılanmıyor. Tıkladığınızda tarayıcınıza virüs bulaşabiliyor buda sizlere çeşitli yönlendirmelerde bulunduruyor.

1

Bunlardan kurtulmak için seçmeniz gereken bir kaç virüs programı ismini sizlere verelim. Öncelikle Windows Defender bir çok tehlikeden sizleri koruyor. 360 Total Security, Avast Free Antivirus, ESET, Norton Antivirus programlarından birisi kullanarak sizlerde bilgisayarınızı güvenlik bakımından koruyabilirsiniz.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları