izlanda-940x560

Tatil sezonunun en canlı olduğu aylardayız ve bu yıl farklı bir yerlerde tatil yapmak isteyen kişiler için bu yazımızı hazırlamaya karar verdik. Dünyanın güzelliklerinden faydalanmak herkesin hakkı ve bu egzotik, birbirinden çekici tatil mekanları sizleri bekliyor. Ama bu tatil için paranız yoksa kimseyi suçlamamalısınız. Burayı belki de ilk defa duyuyor olabilirsiniz. Burası Orta Amerika’nın en büyük ülkesidir ve kuzeyinde olan Honduras, güneyinde olan Kosta Rika ile komşudur. Batısında Batı Okyanusya, doğusunda Karayip Denizi sizleri bekliyor. Başkenti Managua’dır ve ülke nüfusunun çoğunluğu burada yaşamaktadır. Nikaragua’da resmi dil İspanyolcadır ve ülkenin etnik grupları, Mestizolardan, Beyaz Latin Amerikalılardan, Afro Latin Amerikalılardan oluşmaktadır.

kacamak-yapa

Tropik iklime sahip olan Nikaragua, tropik yağmur ormanları ile de egzotik bir tatilin kapılarını açıyor. ABD’nin en büyük 11. ve bağlı olduğu Teksas’ın 4. büyük şehridir. Aynı zamanda Austin, Teksas’ın başkentidir. Austin’in bir ara valilik görevini George W. Bush yapmıştır ve canlı müziğin dünyadaki başkenti olarak tanınmaktadır. Yüzlerce canlı müzik yapan mekan vardır ve ekimin birçok kültüre ev sahipliği yapan bu yer size unutulmaz bir tatil sunacaktır. Austin, ileri teknoloji, ekonomi ve işletme alanında oldukça gelişmiş bir yerdir. Şehrin tam ortasından Lake nehri geçmektedir ve Austin tam bir nehir şehridir. Yaşam kalitesi oldukça yüksek olan bir şehirdir. Antalya havasına benzer bir havası da vardır. Tayland’ın en büyük şehri ve başkentidir. Yerel halk arasında Melekler Şehri Krung Thep olarak bilinen Bangkok, Güneydoğu Asya’nın en hızlı gelişen şehirlerinden birisidir ve ekonomik anlamda da çok dinamiktir. Asya’nın en kozmopolit şehridir.

20c64e8

Bangkok, Dünya Meteoroloji Örgütü tarafından dünyanın en sıcak büyük şehri olarak tanımlanmıştır. Her yıl milyonlarca misafiri ağırlayan Bangkok’un bu yılki, misafirleri arasında yer alarak tarihi ve kültürel bir tatil yapabilirsiniz. Budist tapınakları Wat Arun, Wat Phra Kaew ve Wat Pho’yu mutlaka görmeli, kraliyet sarayı Grand Palace’ı ziyaret etmelisiniz. 35 milyon nüfusu ile megapol şehirlerden olan Tokyo, dünyanın en büyük kentlerinden birisidir. Büyük Okyanusya’nın bir girintisi olan Tokyo Körfezi’nin kıyısında, Sumida Nehri’nin ağzında yer almaktadır. Kışları ılık, yazları ise sıcak ve nemli geçmektedir. Tokyo, Japon iş dünyasının merkezi sayılan Maranouçi semtini barındırmaktadır. Şehrin merkezi tarih kokan hendekler ve geniş bahçelerle çevrili İmparatorluk Sarayı’nı bulundurmaktadır. Dünyaca ünlü alışveriş merkezi olan Ginze semti de, Tokyo’da bulunmaktadır. Yurtdışı tatil önerileri arasında en iyi bir tercih olabilir. Afrika kıtasının güneyinde bulunan ve denize kıyısı bulunmayan bir kara ülkesidir. Komşuları, Namibya, Zambiya ve Zimbabve’dir. Botswana, Afrika kıtası ülkeleri arasında demokrasinin en gelişmiş olduğu ülkedir. Aynı zamanda Afrika kıtasının güneyinde bulunan ülkeler arasında en yüksek İnsani Gelişme Endeksi verilerine sahiptir.

 

ilk beğenen sen ol

Kategori:

Etiketler:
, ,

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları