Buğday Ten İçin Saç Renkleri

2 sene önce
260 kez okunmuş

ten-r

Buğday tene sahipseniz şanslı insanlardansınız demektir. Buğday ten, ılık bir ten rengi olduğu için neredeyse tüm saç renklerinin uygulanabileceği bir ten rengidir. Ancak her saç renginin buğday tene uygulanabilmesi, her saç renginin buğday tene yakışacağı anlamına gelmez. Sıcak ve soğuk tenlilere göre, buğday ten rengi daha arada bir renk olduğu için bu ten rengine sahip olanlar daha şanslı sayılırlar. Bu avantajların yanında dezavantajları da yok değil tabi ki. En önemlisi de buğday tene sahip kadınlar saç rengi Bu kararı verdikten sonra buğday ten için saç renkleri araştırmanıza başlayabilirsiniz. Buğday tenli olan bayanlar Şimdi sizlere buğday teni en güzel şekilde ortaya çıkaracak saç renklerinden bahsetmek istiyorum.Benim şahsi fikrimi sorarsanız buğday ten rengine en güzel uyum sağlayan renkler kahve tonlarıdır. Tabi ki bu benim görüşüme bağlı olan bir fikir, sizi yanıltmasın.

ten-ren

Ama yüz hatlarını ortaya çıkarması bakımından, ten renginizi soluklaştırmaması bakımından buğday tene en yakıştırdığım renkler arasında yer alıyor. Özellikle sütlü kahve açık küllü kahve altın kahve akaju kahve buğday ten ile müthiş uyum sağlayan renklerdir. Bunun dışında sarı tonları düşünenler için bal rengi gayet uyumlu olacaktır. Teninize uyum sağlayacağı gibi yüzünüzü solgun da göstermeyecektir. Ayrıca saçlarınıza gerekli ışıltıyı verip daha hoş bir görünüm kazanmanıza yardımcı olacaktır. Yeni saç rengi trendlerinden olan kum sarısı saç rengi de buğday ten rengi ile çok yakışan renkler arasında. Doğal görünümünün yanı sıra teninizle bütünlük sağlayarak size daha da doğal bir hava katacaktır. En rahat saç modellerini kullanabileceğiniz bu rengin bakımı da gayet kolaydır.

ruj-rengi

Bu tonlar dışında benim en sevdiklerimden biri olan küllü saç tonlarını da seçebilirsiniz. Buğday ten rengi ile fazlasıyla uyum sağlayan küllü saç renklerini ve birbirini tamamlayan bu iki tonu bir arada kullandığınızda değişimi siz de göreceksiniz. Küllü tonlar denilince aklınıza sınırsız saç rengi gelebilir. Benim en beğendiklerim arasında küllü kumral, küllü kahverengi, küllü koyu sarı yer alır. Buğday teninize kızıl saç renklerinden herhangi birini uygulayacaksanız seçenekleriniz çok fazla olacaktır. Kızılın her tonu ten renginiz için biçilmiş kaftandır ve kızıl saç renkleri gözlerinizi fazlasıyla ortaya çıkaracaktır. Sonbahar kızılı, şarap kızılı, mürdüm kızılı, koyu kızıl, kızıl kahve saç tonlarından birini denediğinizde ne demek istediğimi siz de anlayacaksınız. saydığım bu küllü tonlar yüzünüzü en iyi şekilde ortaya çıkaracak tonlardır.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları