Bugüne kadar bölgede yapılan foto kapan çalışmalarında vaşak karakulak kurt tespit edildiğini belirten bölge müdürlüğü yetkilileri Kurt, çalışma yapılan tüm alanlarda görülen bir memeli türü. Ancak ülkemizde bir çok alanda insanlar tarafından tehdit olarak görüldüğü için öldürülmüş ya da zehirlenmiş.

burdur-da-kurt-s

Bu yüzden nesilleri tehdit altında diyor Yaşadıkları bölgeye göre besinleri değişmekle birlikte hayvanlar ortaya çıkmaktan çekinmiyor tavşan, dağ keçisi geyik, karaca ve farenin en önemli besinlerini olduğunu anlatan hayvanlarının yanı sıra koruma altında olmayan koyun ve keçileri yediğini söyledi.

57c82a6feb

köylülerin kurtları korumasının önem arz ettiğini vurgulayan yetkililer şu bilgileri Belirtilmesi gereken en önemli hususlardan birisi de kurtların insanlara saldırdığı ve zarar verdiği gibi yanlış bilgilerdir. Bugüne kadar literatürde insanların kurtlara saldırdığı konusunda hiçbir bilgiye rastlanmamıştır.

787690

Ayrıca insanların kurtlara saldırdığı konusunda hiçbir bilgiye rastlanmamıştır. Ayrıca halk arasında doğa koruma ve milli parklar müdürlükleri tarafından kurt yetiştirilerek doğaya salındığı bilgisi de gerçeği yansıtmamaktadır. Bakanlığımızın böyle bir çalışması yoktur.

 

ilk beğenen sen ol

Kategori:

Etiketler:
, ,

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları