Candan Erçetin (doğum yılı 10 Şubat 1963), Çok sevilen türk şarkıcı, yazar ve öğretmendir. Neredeyse 20 yıldır bir çok şarkı yazdı ve her şarkısı bir çok hayranı tarafından çok sevildi ve beğenildi.

1

Albümlerinin tanıtımlarını pek fazla yapmasa bile hayranları onun şarkılarını takip etti ve çok beğenilen yeni şarkıları kısa süre zamanlarda çok kişi tarafından dinlendi. Basında fazla yer almak istemez ve müziğe çok önem verirdi, bu sayede çok ama çok sevildi ve çok saygı gördü. Kimi zamanda çok farklı klipleri sayesinde hayranları tarafından çok ilgi çekti. Ailesinin Balkan kökenli olmasından dolayı şarkılarında sık sık balkanlardan bahsetti.

1

Kırklareli’de Arnavut ve Makedon kökenli olan ailenin kızı olarak dünyaya gelmiş olan Candan Erçetin, küçük yaşlarındayken Galatasaray Lisesi’ni kazanarak hayatına farklı şeyler katmak için farklı bir şehir seçmek istedi ve İstanbul’a yerleşti.

1

Sonrasında ise ses eğitimi almaya başladı ve eğitim gördü. İstanbul Üniversitesi’nde Klasik Arkeoloji bölümünde başarısını gösterdi ve bölümü başarı ile bitirdi. Okuldaki son yılında “Halley” şarkısıyla Türkiye’yi 1986 Eurovision Şarkı Yarışmasın’da yarışmaya katılarak dahil oldu.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları