cep-telefonu-kanser-yaparmi

Piyasada birbirinden farklı, birbirinden güzel akıllı telefonlar yer alıyor. Peki akıllı telefon alırken hangi özelliklere dikkat etmemiz gerekiyor Akıllı telefon alacaksak, neye göre alacağımız telefonu belirleriz Bu yazımızda sizler için Akıllı telefon alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir. Bu yazı dizimizi okuyarak sizlerde cep telefonu alırken seçiminizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Cep telefonu alırken dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan bir tanesi işletim sistemidir. Akıllı telefonlarda kullanılan popüler işletim sistemleri Windows Mobile, iOS ve Android olarak gösterilebilir. Bu işletim sistemleri arasında beğenmediğiniz bir tanesini kullanmak zorunda kalırsanız bir süre sonra satın aldığınız telefondan soğursunuz.

768ce22atelefon

Bu nedenle telefon almadan önce bu 3 sistemi de kullanmanızı, denemenizi tavsiye ederim. Her geçen gün daha büyük ekrana sahip bir akıllı telefon piyasaya giriyor, özellikle erkeklerin büyük ekranlı telefon alması sıkıntıya yol açabiliyor, kadınlar bir şekilde büyük ekranlı telefonları çantalarında taşıyabilse de, erkeklerin cep telefonu için seçtiği bölge pantolon cebi oluyor diyebiliriz. Bu nedenle cebinizde dururken, elinizdeyken sizi rahatsız edecek büyüklüğe, ağırlığa sahip bir telefon satın almayın. Elinize ve cebinize en uygun modeli seçmeye özen gösterin. Akıllı telefon alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında batarya da yer alır. Özellikle son dönemde çıkan basit telefonlara yönelmek yerine, batarya konusunda sağlam bir telefona yönelmenizi tavsiye ederiz. Sürekli olarak piriz başında beklemek istemiyorsanız, pil kapasitesi yüksek bir model tercih edin.

29-04-2016-09-31-49438700

Akıllı telefon almadan önce ben bu telefonu ne için kullanacağım sorusunu kesinlikle kendinize sormalısınız. Çünkü cep telefonu kullanım amacına göre tercih edilmesi gereken bir üründür. Örneğin ben oyun oynamayı severim diyorsanız, işlemcisi ve görüntü birimi sağlam bir akıllı telefon almalısınız. Telefon sadece konuşmak için gerekli diyorsanız, basit işlemciye sahip basit bir cep telefonu size yeterli olacaktır. İşlemci hızı Akıllı telefonlarda işlemciler oldukça önemlidir fakat kullanım amacınıza göre tercih etmeniz gereken işlemciler değişir, az önce de belirttiğimiz gibi oyun için yüksek performans sağlayan bir işlemciye sahip olmanız gerekirken, konuşmalar ve yazışmalar için basit bir işlemci yeterli olacaktır.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları