Chrome 55 Son Noktayı Koyacak

2 sene önce
281 kez okunmuş

Flashın yavaş ve sancılı ölümüne son noktayı koyan Google’nin Chrome 55’ide olabilir. Google Adobe flash’ı tarayıcısından uzaklaştırmaya yönelikte bir hamleyi Chrome’un sene sonunda çıkacak olan sürümü ile yapacak. Aralıkta yayınlanması planlanan Chrome 55 Google’nin pazartesi yapacağı açıklamalara göre Flash yerine HTML5’i koyacak.

1

Chrome’un flash bölümünü yöneten Anthony Laforge bir blog gönderisinde şunları’da anlattı. Html5 çok daha hafif ve hılıdır. Yayıncılar, Sayfa yüklenmesini hızlandırmak ve pil tasarrufu sağlamak için HTML5’e geçmektedirler. HTML5 ile çoğu web sitesinin daha hızlı tepki verdiklerini ve daha verimli çalıştıklarını da göreceksiniz. Google’nin açıklamalarına göre Eylülde çıkacak olan Chrome 53 ile birlikte Flash’ın chrome’deki önemi’de azaltılacak.

1

Google’nin hamlesinden sonra Flashı Geliştiren adobede yapmış olduğu açıklamada HTML5’in geleceğin web platformu olduğuna inandıklarını tekrarladı. Bir zamanlarında web oyunlarını çalıştırmakta video izlemekte ve animasyonları’da canlandırmakta kullanılan vazgeçilmez standardı Flash yüksek pil tüketimi ve güvenlik açıkları ile bugün birçok firmanın’da gözünden düşmüş durumda. HTML5 herhangi bir eklentiye ihtiyaç’da duymadan grafik gösterebileceğinden flash’ı düşüşünü hızlandıran etkenlerden birisi olarak da yer aldığı söyleniyor. Haberler geldikçe aktarmaya devam edeceğiz.

 

ilk beğenen sen ol

Kategori:

Etiketler:
, ,

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları