Cumhurbaşkanı Erdoğan son dakika açıklamalarında bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, darbe girişiminin aktörleri ile senaryosu hariç yapılan bir hareket olduğunu dile getirerek; Bir bayan kardeşimizin ne yazık ki başı koparılmış bir şekilde bulundu. Bu durumu yaşatanlar hangi vicdanla yaptı? Hangi insan bir yapı kendi halkına uçaktan bomba döktürerek bu korkunç olayı yapabilir.

1

Ne yazık ki bu ülke darbeler tarihi içinde değişik bir darbeyi yaşadı, sözünü dile getirdi. Erdoğan ayrıca, Telekomünikasyon iletişim Başkanlığı’nın kapatılacağını söz konusu olarak dile getirdi. Çünkü bütün kötülüklerin olduğu yerlerden biri de o yerdir, diye konuştu.

1

Türkiye 15 Temmuz akşamı tarihinde en kötü, en alçak darbe girişimine maruz kaldı. Şüphesiz darbeler kötüdür fakat 15 Temmuz doğrudan milleti hedef alması, direk millete saldırı yapılması sonucunda hepsinden daha çok kötü bir gece olarak hafızalara kazındı. Darbe gecesinde saldırılarda 4 yer bulunuyor. Bir yeri emniyet ve özel harekat müdürlüğü.

1

Diğer ikisi ise TBMM ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi olarak biliniyor. Hata içinde bulunduğumuz tüm binaların doğu cephesi de helikopter ateşlerinde maruz olarak kaldı. TBMM Başbakanların kullandıkları bölge ateş altına alınmış durumdadır. Dünya ağırlıklı olarak demokratik yapılarla yönetilen rejimler içerisindedir. Demokrasiler ise bu iftihar rejimlerden biridir.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları