Türkiye yaklaşık olarak 3 gün önce darbe girişimi yapmak isteyen askerler tarafından büyük tehdit altındaydı. Ancak askerler boğaz içi köprüsünü kapatıp TRT Binasına baskın yapıp spikere açıklama yaptırdıktan sonra bunu duyan halk sokaklara dökülmüştü. Halkın bu cesareti sayesinde darbeciler geri püskürtülmüştür. Ancak darbe girişiminde çok korku dolu anlar yaşanmıştır.

1

Darbeci askerler İstanbul başta olmak üzere Ankara bölgesinde de eylem yaptılar ve çok acımasız bir şekilde sivil halkın üzerine kurşun yağdırdılar. Gece saatlerinde Ankara sokaklarında darbe girişimine karşı çıkmak isteyen vatandaşların üzerine bir askeri helikopter ile ateş açarak bir çok insanın yaralanmasına ve bir çok insanında hayatını kaybetmesine sebep olmuşlar idi.

1

Olay yerindeki haberciler olayları an ve an kayıt ediyorlar idi gerçekten çok zorlu bir görevi üstlenen haberciler canları pahasına olay yerinden ayrılmadılar ve oradaki hain saldırıyı kameraya çekerek tüm insanlığa gösterdiler. Darbe girişiminin sabahı ise bir takım asker boğaz için köprüsünde polise teslim olmuştu. Ve çok öfkeli olan halk askerlerin bir çoğuna saldırdı olayı polis çok ama çok zor yatıştırdı.

1

Olaylar darbe başladığı gecenin sabahı dinmeye başladı bunun sebebi ise halkın cesareti idi. Şu anda bir çok asker ve bir çok komutan ve içlerinde polisler de olmak üzere tutuklandılar ve sorguları sürmektedir. Darbe girişimi devam edecek mi bunların hepsini öğrendiğimiz zaman sizlere buradan bildireceğiz.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları