Marmaris’teki Darbeci suikastçi komandoları yakalayan Albay Semih Okyar tuğgeneralliğe terfi edildi ve Foça dağ komando tugayına atandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaldığı otele saldıran timleri 16 gün boyunca gece gündüz demeden askerlerinin başında dağlarda geçirip arayan yakalandıkları operasyonlarını bizzat yöneten Albay Semih Okyar tuğgeneralliğe yükseltildi.

1

Tuğgeneral semih ok yar Foça dağ ve komando tugay komutanlığına da atandı. Türkiye’nin en önemli askeri birliklerinde kırk ağaç Bornova gibi komando askerlerini yetiştiren Albay semih ok yar yıl önce tuğgeneral olmak için yüksek askeri şuraya girmeye hak kazandı.Fakat FETÖ üyesi Türk Silahlı kuvvetleri mensuplarının kendilerine yönelik iftira mektupları sonrasında açılan davalar sebebi ile 3 yıl terfi ettirilmedi. Hakkındaki soruşturmalardan birisi bitmeden diğeri açıldı.

1

Türk silahlı kuvvetleri içerisindeki FETÖ üyelerinin darbe girişimi sonrasında özel olarak hazırlanan Su altı Taarruz Muharebe arama kurtarma ile özel kuvvetlere bağlı timler, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kaldığı otele saldırdılar. 2 polis memuru bu saldırıda Şehit oldu. 16 Temmuzdan beri İzmir Bornova komando tugayında görevli olan Jandarma Albayı Semih ok yar yaklaşık 200 kişilik birlikleri ile darbeci askerlerin peşlerine düştüler. Operasyonu bizzat kendisi yönetti.

 

ilk beğenen sen ol

Kategori:

Etiketler:
, ,

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları