Demet akalın Sosyal medyada oldukça aktif olan hatta kendisine gelen pahalı hediyelerin fotoğraflarını paylaştığı için takipçileri tarafından görgüsüz olarak nitelendirilen ünlü sanatçı hakkında bilmedikleriniz için hazırladığımız kimdir yazımıza göz atabilirsiniz 23 Nisan 1972 tarihinde Kocaeli, Gölcük’de doğan Demet Akalın ilköğretim ve lise öğrenimini Gölcük’te bitirdi.

1

Gölcük Barbaros Hayrettin Lisesinden mezun oldu ilkokul yıllarında gazeteci ya da öğretmen olma hayalleri kurardı. o zamanki Üniversite sınavı şartları günümüze göre daha zor olduğu için hayalleri suya düştü. Ne yapacağım ne yapacağım diye düşünürken annesinin elinden tutmasıyla soluğu Yaşar Alptekin’in Mankenlik kursunda aldı ve arkası geldi 1990 senesinde Mayo Güzeli seçildi.

2

Ardından Neşe Erberk ajans’da mankenlik yapmaya başladı. Hani o zamanlarda mankenlik ciddi ve iyi bir meslekteki Büyük performansla mesleğini sürdürürken bir gün sesinin güzelliğinin farkına vardı ve mankenlikte zirvedeyken “hadi bir de şarkı söyliyim” dedi ve en iyi gazinolarda dev simlerin kadrosunda başladı yeni mesleğini icra etmeye başladı.

3

Başardığını düşündüğü bir zamanda hadi bir albümün olsun dedi ve sebebim adlı albümünü piyasaya çıkardı, işler yolunda gitti yani başarıya bir başarı daha eklendi ve artık mankenliği bırakıp tamamen şarkı söylemeyi seçti. Daha sonra da senin anan güzelmi dedi ve ilk single çalışmasını çıkardı. O ekstra senin bu exstra benim derken artık sahnelerin bir parçası oldu.

4

Sonrasında albüm çalışmasını müzik severlerin beğenisine sundu. Ehhh iyi de tepkiler aldı ve kendini bir kez daha kanıtlamış oldu. Bu kız da Uzun ve sıkı bir çalışma sonunda, nihayet beklediğimize değen radyolarda ve clüblerde en çok istek alan albümü sana ne ile Türkiye’de hala konuşulmaya devam ediyor.

 

ilk beğenen sen ol

Kategori:

Etiketler:
, ,

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları