İnfaz yasasının değiştirilmesinden sonra hazırlıklara başlandı. bu duruma göre’de cezaevlerindeki hükümlülerin cezalarından 5 yıl düşürülmesi de bekleniyor. Bundan deniz sekide faydalanacak. İnfaz yasasının değiştirilmesi gündeme gelince deniz sekiye’de erken tahliye imkanı doğmuş oldu.

1

Sanatçının avukatı söz konusu yasa yürürlüğe girer ise ceza evinden çıkma ihtimalide doğar dedi. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra ceza evlerinin doluluk oranlarınında artması sebebi ile af çıkartılması ve bu amaçlar ile infaz yasalarının değiştirilmesi için hazırlıklara başlandığı söylendi.

1

Yeni bir kanununda hükmünde kararnamenin resmi gazetede yayımlanması ile’de ceza evlerindeki hükümlülerin cezalarından 5 yıl düşürülmesi’de ön görülüyor. Yapılması’da planlanan düzenlemeye göre af 1 ocak 2016 tarihinden önce işlenen suçlar içinde gerekli olacaktır. Bu gelişmeler hala Bakırköy kadın kapalı ceza evinde bulunan Deniz seki içinde erken tahliye yollarında umut dolu ışıklar yakmaya yetti.

1

Sekinin avukatı olan Naim kara kaya konularla alakalı şunları söylediler: Henüz bir şey söylemek için erken fakat söz konusu yasa yürürlüğe girer ise Deniz hanımın dışarıya çıkma ihtimalide ortaya çıkar. Bu arada Deniz sekinin ceza evinden çıktıktan sonrada reality show porgramı ile ekranlara geri dönmesi gündeme geliyor.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları