1 Temmuz 1970 tarihinde İstanbul doğmuştur. Babası Antalya’lı olduğu için kendini Antalya’lı hissetmektedir. İlkokulu Maçka Süheyla Artem, orta ve lise eğitimim de yatılı olarak Çamlıca kız Lisesinde okudu. Okulunu bitirdikten sonra İstanbul televizyonundaki sunuculuk sınavlarına katılarak sunucu olmaya karar verdi. İdealist bir yapıda olan şarkıcı sunuculuk yaparken içindeki müzisyen ruhunun çıkması biraz zaman aldı. Öyle ki, 1993 Yılında Melih Kibar’la tanışması sonucu müzik hayatına başladı. tesadüfler sonucu Melih Kibar’la tanışması ile reklam filmlerini seslendirmeye başladı. Daha sonraları Kenan Doğulu Emel Müftüoğlu Ege şarkıcı Ferda Anıl Yarkın Zuhal Olcay ve Yaşar Günaçgün gibi şarkıcılara vokalistlik yaparak yoluna devam etti.1995 Yılında, kendini iyice şarkı söylemeye hazır hissettiği anda, medeni cesaretin göstererek POP SHOW 95 Şarkı yarışmasına katıldı ve kendi yazdığı şarkı sözüyle 1. oldu. ve 1997 yılında, uzun çalışmalar sonucunda 1. albümü olan Hiç Kimse Değilim müzikseverlerle buluştu.

4540_0431

Yaşadığı acı ya da tatlı duygu yoğunlukları, söz ve bestecilik kimliğinin ortaya çıkmasını sağladı. 25 Aralık 1999 tarihinde söz ve müziklerinin birçoğu kendine ait olan Anlattım isimli albümüyle bir kez daha sevenleriyle buluştu.Bu albümü ile başarısını daha da pekiştirdi Albümü Şeffaf Ocak 2002 tarihinde çıktı ve kendinden söz ettirmeyi de başarabildi. Bu albümde sırasıyla Unutursun ve Yakamoz isimli şarkılara klip çekildi. albümü Aşkların En Güzeli Eylül 2003’te çıktı.Bu albümü ile çocukluğunun şarkılarını, günümüz müziğiyle yeni nesillelere taşımak, kaybolmaya yüz tutmuş 70’lerin Türkçe pop müziğinin asla kaybolmayacağını ve kaybolmaması gerektiğini anlatmaya çalıştı 1999 yılında başrollerini Oktay Kaynarca ve Yalçın Dümer’le paylaştığı Can Dostum adlı bir filmde oynadı.

74199_6

2006 yılında Lipton markası için kendi yazıp bestelediği 2011 yılında 100’e yakın konser ve program yaptıktan sonra birçok şarkının kendisine ait olduğu Söz yaşlarım adlı albümünü yayınladı 2013 yılında Deniz Seki Nükhet Duru Hande Yener Cengiz Kurtoğlu Musa Eroğlu Niran Ünsal Emre Altuğ Kutsi Rafet El Roman ve Kubat gibi müzik dünyasının ünlü yıldızlarının veliahtlarını aradığı ATV’nin yarışması Veliaht adlı yarışmada görev aldı Deniz Seki ünlü olmadan bir evlilik yapmıştır. 1989 yılında oyuncak fabrikası sahibi olan Turhan Başaranoğlu ile evlendi üç yıl evli kaldıktan sonra boşandı. Müzisyen Hüsnü Şenlendirici ile birlikte oldu. Deniz Seki 2013 yılında turizmci Faruk Salman ile nişanlandı. Deniz Seki 2015 yılının Aralık ayında cezasını çekmekte olduğu Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevinde Atv’de oynamakta olan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Meryem Çakırbeyli rolünü canlandıran Deniz Çakır’ın koğuş arkadaşı konuk oyuncu olarak oynadı.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları