Türkiye futbol direktörü Fatih Terimin UERO 2016 kadrosuna dahil etmediği Bursa sporlu deniz yılmaz Azerbaycan milli takımından gelen teklifi kabul etti. Bursa spor gurbetçi Futbolcusu Deniz yılmaz Azerbaycan milli takımı forması giymesi için kendisine yapılan teklifi kabul etti.

1

Deniz yılmaz AA muhabirine yaptığı açıklamada Azerbaycan Milli takımında forma giymesi konusunda kendisine gelen teklifi çok düşündüğünü ve bu çerçevede bir karar verdiğini anlattı. Azerbaycanlı yetkililerin kendisine söz konusu teklifi 3 yıl önce getirdiklerini hatırlatan golcü futbolcu deniz hep A milli takım formasını giyeceğim günü bekledim ancak bu bir türlü gerçekleşmedi.

1

Son olarak 2016 Avrupa şampiyonası içinde kadroya çağrılmayınca Azerbaycan Milli takımının davetini kabul ettim. Milli takım forması altında kendimi göstermek istiyordum. Bunu’da Azerbaycan milli takımı ile gerçekleştireceğim ifadelerini kullandı. Deniz Azerbaycanlı yetkililere imzalı belgeleri ulaştırdığını bileğindeki sakatlık geçtikten sonra milli takım kamplarına dahil olacağını’da belirtti.Kararı verirken çok zorlandığını ifade eden deniz sözlerini şöylede sürdürdü:Ben 9 yıldan beri Türk Milli takımını bekledim.

1

16 Yaş altı milli takımından beri hep kendimi ay yıldızlı forma için hazırladım. Avrupa şampiyonu olduk. Çoğu takım arkadaşım A takımda oynuyor bende çağrılmadığım için Azerbaycan milli takımının teklifini kabul ettim ifadelerinde bulundu.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları