Evet yanlık duymadınız tam tamına 4.5 Milyon TL ödenek alınarak bakanların tvlerde açıkladığı ve üstüne bir çok haber sitesinde bugün haberi yapılan Geliyoo.com‘dan bahsediyoruz. Kalan 5.5 Milyon TL’yide bugün yarın alırlar. Biz bu haberi neden mi yaptık haydi aşağıyı okuyun milletçe nasıl düdüklendiğimizi bir kez daha görün.

Başlı başına millete tecavüz bu!


Neden diyeceksiniz hemen anlatalım. Öncelikle Türk arama motoru olarak insanlara kaptırılan bu sistem tamamen Google arama sonuçlarını kullanan internet üzerinde herkesin 15$’a satın alabileceği hazır yazılım dediğimiz hindistan da 15 yada 16 yaşında bir cocuk tarafından yapılmış bir sistemdir.

Nereden mi biliyoruz. Buyrun kendiniz görün Google search script korkmayın tıklayın, tıklayın ki paranız nerelere çar çur edildi soğuk su içerken bakın işte. Hatta buyrun buda resmi:

Yani bu ne demek oluyor?


Şu demek oluyor güzel kardeşim. Senin, çocuğunun, eşinin, benim, başkasının parasını sırf yandaşa peşgeş çekebilmek için gördüğün gibi 15$’a alınabilen dandik bir yazılım alınıyor. Sonra bir bakan çıkıyor 10 senedir uğraşıyorlar türk arama motoru geliyor diye safsata yapılıyor. İş başında 4.5 Milyon TL ödenek veriyorlar. Şimdi göstermelik bakın yaptılar kalan 5.5 Milyon TL’yide verebiliriz deniyor ve veriliyor.

Ondan sonra?


Ondan sonra sen bunlar yaşanmamış gibi gidiyorsun “Evet” diye oy veriyorsun güzel kardeşim. Neden çünkü yetmiyor alıştın bu durumlara artık ve üstelik zevk almaya başladın. İnsan nasıl zevkli birşeyden vazgeçebilir diyorsun ve “İNADINA EVET!” yapıştırıyorsun.

Neden biliyor musun? ÇÜNKÜ SEN ADAMIN DİBİSİN o yüzden….

Yorumlar
 • Misafir
  şimdi

  Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

 • yerli milli diye 10 yıllık geçmişi var yazıyolar bir arama yap tüm içeriği google apiyle çekiyor türkiye webmaster forumlarında pazarlık yapsan 40 tl ye yazılıcak olan sistemle geliyorr uz diyolar mybb forum kullanarak kendin sorduğu sorulara kendileri cevap veren insanlar bi ton para yemiş bu ülkede belediyelerin web siteleri için yıllık güncelleme bütçeleri 4 5 milyon arıyolar
  • alpk
   1 sene önce
   Milletimizin insanının kafasını tost makinesi görevinde tost yapmakta kullanılabilir hale geldiğini özetleyen bir haber daha.. Kafalar cayır cayır heder olup yanıyor. Arkadaşım sen bu haberi 1 milyon kere yayınla, bunu 10 milyon kişi yanlışlıkla okusun. Yine de 10/1 'i anlamaz. Abartı değil, gerçeğin dibi. Azınlıktayız artık. Çoğunluk ve milletin büyük kesimi Artık o tarafta. Panzehir lazım bize. Karalamak veya sahtekarlıklarını yolsuzluklarını hatalarını dile getirmek yetmiyor. Panzehir lazım. En etkilisinden.
   • Varian Wrynn
    1 sene önce
    @alpk, ne yazık ki haklısınız. ekstra bir şey söyleme ihtiyacı dahi hissetmedim şu yazdıklarınızın üstüne.
  Facebook Yorumları