Diyarbakır’da 8.ana jet üssü Komutanlığından askeri uçuşların izni ile bağlanmasından sonra pistlere araçlarda çekilmiş. Uçuşlar ancak izin ile yapılabiliyor. Darbe girişimi sırasında Ankarayı bombalayan 6 savaş uçağının kalkış yapmış olduğu Diyarbakır’daki 8’inci Ana jet üssü komutanlığından askeri uçuşların izne bağlanmasından sonra izinsiz uçuş olmaması için savaş uçaklarının olduğu hangar girişindeki pistlere araçların çekilmiş olduğu’da görüldü.

1

Uçakların izinli kalkış yaptığı sırada bu araçların kaldırıldığı ve uçuş görevi tamamlanıp uçak hangara girdikten sonra ise tekrardan park edildiği de gözlendi. Darbe girişiminden sonra Ankara’da TBMM ve göl başında özel harekat daire başkanlığının bombaladığı savaş uçaklarının’da 6 sının kalkış yaptığı Diyarbakır 8’inci ana jet üssündeki önlemlerinde devam ettiği’de ortaya çıktı.

1

16 Temmuz sabahından beri askeri uçuşların izinsiz kalkış ile kullanılmaması için pistlere araçların çekilerek park edildiği görülmüş oldu. Araçlarında izinli uçuşlar yapılırken pisten çekildiği ve görevin tamamlanıp uçakların hangarlara dönmesinden sonra yeniden araçların pistlere park edildiği belirtilmişti. Darbe girişiminden kullanılan uçakların Diyarbakır’dan da kalktığının ortaya çıkmasından sonrada Diyarbakır’daki askeri uçuşların ilk önce yasaklanırken üsse verilen elektrik ve su ihtiyaçları’da kesilmişti.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları