488-gtb-orso

Estetik güç konfor işlevsellik eşsiz yol tutuşu ve heyecan uyandırıcı bir sürüş deneyimi Elbette ki bu kelimeler ya da nitelikler İtalya’nın ve dünyanın en bilindik otomotiv markası olan Ferrari modellerini anlatmaya yetmeyecektir. Hemen hemen her otomobil aşığının hayallerini süsleyen süper arabalar ile lüks otomotiv sektörünün dev firmalarından bir tanesi olmayı başaran Ferrari birçok modifiye şirketinin de ilham kaynağı olarak eşsiz sanat eserlerinin oluşturulmasına ön ayak oluyor Özellikle geçtiğimiz günlerde deneyimli bir modifiye firması olan Novitec Group tarafından meydana getirilen Novitec Rosso Ferrari F12 modeli İtalyan markasına karşı olan hayranlığımızı daha da arttırmayı başarmıştı.

dmcnin-sin

Şimdi ise Ferrari firmasının 77 yıllık tarihinin en yeni spor otomobillerinden bir tanesi olan, 488 GTB modeli DMC adındaki Alman modifiye şirketinin eşsiz sanat eseri olarak karşımıza geliyor. İtalyancada Ayı anlamına gelen Orso olarak adlandırılan bu yenilenmiş Ferrari 488 GTB modeli, görkemli görünümünün altında gizlediği devasa gücüyle rakiplerine korku salacak gibi görünüyor. DMC firması, Mayıs ayında tanıtımını yaptığı Ferrari 488 GTB modeli için meydana getirdiği olağanüstü yükseltme paketiyle bazılarınızın dikkatini çekmiş olabilir. Tanıtım sırasında bu paket hakkında çok fazla bilgi paylaşılmamıştı. Fakat nihayet DMC firmasının oluşturduğu Ferrari 488 GTB Orso modeli bünyesinde barındırdığı büyüleyici güncellemelerini cesurca gözler önüne seriyor.

alman-modifiye-fi

DMC modifiye şirketinin görkemli ayısı karbon fiber elementinin nasıl vahşi bir canavara dönüşebileceğini, bizlere sahip olduğu eşsiz tasarım özellikleriyle gösteriyor. Karbondan oluşturulan yeni bir ön tampon ağzının yanı sıra yeni yan eşikleri arka farları çevreleyen eklentileri revize edilmiş difüzörleri ve çarpıcı arka kanadı ile DMC firması karbon fiber materyalinden heyecan verici bir canavar üretmeyi başarıyor. DMC şirketinin bünyesinde barındırmış olduğu çılgın mühendisler Ferrari’nin 2015 yılından bu yana meydana getirdiği 488 GTB otomobiliyle geliştirmiş oldukları diğer modellere göre daha fazla uğraşmışlar. Bu modelin orijinal versiyonu 661 beygir gücü ve 760 Nm tork üretirken, geçtiğimiz günlerde sizlerle buluşturduğumuz Ferrari’nin en yeni süper spor modeli 488 Spider ise başlangıç modelinden 9 beygir gücü daha fazla güç üretebiliyordu.

karbon-fiberin

Ancak DMC’nin bu yeni harikası tam 777 beygir gücü ve 865 Nm tork üreterek Ferrari 488 modelinin en etkileyici modellerinden bir tanesi olmayı başarıyor. Aklımızı başımızdan alan yenilemeler ile donatılan 488 GTB Orso, ayrıca yeniden programlanan Elektronik Kontrol Ünitesi ECU ve egzoz sistemiyle de güçlü performansına katkıda bulunuyor. DMC firmasına göre ünlü TÜV Enstitüsü’nün onayını alan spor görünüm eklentileriyle geliştirilen bu yeni model el ile ayarlanabilen arka kanatlarıyla çok daha etkileyici hale gelecek. Bünyesinde barındırmış olduğu ayrı ayrı her özellikle sanat eseri niteliğinde modifiye bir araç olan Ferrari 488 GTB Orso DMC’nin bugüne kadar meydana getirdiği en başarılı modellerden bir tanesidir.

 

ilk beğenen sen ol

Kategori:

Etiketler:
, ,

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları