Dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin’de internet kullananların sayısı 700 milyonu geçti. Ve bu sayılar ile birlikte dünyadaki insanların yarısı da internet kullanıcısı olmuşlardı. Dünyadaki en kalabalık internet kullanıcısına sahip olan Çin’de online nüfusu 710 milyona ulaşarak kendi rekorunu kırdı. Çin hükümetleri tarafından açıklanan bu rakamlar son altı ay içerisinde en az bir kez internete bağlanmış Çinlileri de kapsıyor.

1

1 Milyar 375 milyar 375 milyon insanın yaşadığı dünyanın en kalabalık ülkesinde aralık 2015 de yapılan sayım ise 690 milyon internet kullanıcısı olduğu ile tespit edilmişti. Çin internet ağlarında bilgi merkezlerinde tarafında açıklanan verilerde ise internet erişimlerine sahip olanların sayısı ile oldukça düşük olduğuna dikkatleri çekti. Verilerde ortaya çıkan diğer önemli sonuçlar ise internete bağlananların yüzde 92.5 inin mobil kullanıcısı olması söylendi.

1

Çin’in nüfus yoğunluğunda ve son 30 yılda ise ekonomisinin gelişme hızlarında büyük teknolojiler şirketlerinin ülkeye çektiklerini. Başta Facebook ve apple store olmak üzere birçok teknoloji konularında oldukça sıkı bir sansür politikası yürütülüyor. Google’da erişim izni olmadığını ülkenin güvenlik politikalarının Çininde güvenlik seddi olarak da tanımlanıyor. Çin’i sanal alışveriş ve ticaret sitesi alibaba.com kurucusu da olan Jack ma ülkedeki teknolojik atılımlarının simgelerinin biride 24 milyar dolar serveti ile Çinin en zengin ikinci iş adamı olan Ma dünyanında ez zengin insanı ünvanını da taşıyor.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları