Parfüm kullanımının çok eski tarihlere uzandığını biliyor muydunuz Genellikle parfümlerin daha yakın tarihte icat olduğu sanılır. Neredeyse insanlar giysi giymeye başladığından beri parfüm de hayatlarının bir parçası olmuştur. Tabi ki eskiden parfüm sadece kadınların kullandığı bir üründü. En güzel kadınlar baştan çıkarıcı kokularıyla ünlüydüler Günümüzde daha da yaygınlaşan parfüm, her zevke hitap etmeye başladı.

ekran-resmi

Koku herhangi bir sosyal durumun düğüm noktası olabilir. İnsanların kokusunun duyguları uyandırdığı kanıtlanmıştır ve koku etkileme sürecinin büyük bir parçasıdır. Parfüm sadece romantizm açısından önemli bir etken değil. Aynı zamanda bir kişinin kimliği hakkında doğru ipuçları verme açısından da bir seçenektir. Sizler için hazırladığımız listede ise en önemli parfüm markalarını tarihi gelişimleriyle birlikte bulacaksınız. Amacınız sıcak bir akşamda biriyle buluşmaksa, Dior Addict tam da size göre.

12093618_163621

Bu parfüm romantizm için imparatoriçeden harem kızlarına kadar kullanılma geçmişine sahiptir. Eşsiz koku en pahalı esans yağlarından biri olan yasemin içerir. Parfümdeki vanilya ve tonka onu; tatlı, seksi, oryantal ve güzel bir karışık kokteyl yapar. Eğer önceden kalbinizi korkunç derecede kıran ve sizi küçümseyen biri ile bir kahve içecekseniz, doğru koku ile hem güveninizi, hem de cazibenizi destekleyebilirsiniz. Chloe tarafından yapılan parfüm elma ve bergamotun kadınsı misk ile yaseminin mükemmel karışımıdır. Romantiğin klasik görünümlerini hepimiz biliriz; gül, çikolatalı şekerleme, şampanya, tatlı vanilya tadında ruj Ama eksik var, peki ya kokunuz? Bu parfüm şişesi romantizmin erken aşamaları içindir. Süper kadınsılık içeren parfümün içinde greyfurt ve gül ilk notadır. Akşam ilerledikçe parfümden vanilya ve kadınsı sıcak kokular gelir. Eşiniz zaten sizin tatlı tarafınızı gördü. Bu büyümüş kızlar için bir parfüm. Yoğun ve dumanlı çiçek özleriyle.

 

ilk beğenen sen ol

Kategori:

Etiketler:
, ,

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları