Tarihi yıllar öncesine dayanan Truva efsanesinin günümüze kadar adı yayılmış olan savaşçısı Aşil kimdir? Bu savaşçı hakkında bilinen ve bilinmeyen bir çok tarih öncesi bilgiler burada. Hemen hemen 3.000 yıl önce yaşamış olan bu savaşçının adı Aşil. Normal bir hayat sürdürme şansı var iken kendisini Truva savaşında ölmeyi seçerek aslında insanların dilinde isim olarak ölümsüzlüğü kazanmıştır.

1

Dünya savaşçıları arasında en iyi savaşçı olarak kabul edilen Aşil, güçlenmek için kurt kemiklerinin ilikleri ile besleniyor idi. Henüz daha bir çocuk iken koşarak geyik yakalamayı öğrenmiş, ve kendisinden güçlü olan aslanlar ile birlikte savaşıyordu. Ancak Aşil 9 yaşına geldiği zaman hiç beklenmedik bir olay meydana geldi.

1

Tarihte çok ünlü olan bir kaç insan Yunanistan’ın ileride çok büyük bir savaşa gireceğini, ve bu savaşın Aşil isminde bir savaşçı olmadan kazanılmayacağını söylemişti. Aşil’in annesi ise geleceği görme yeteneği sayesinde anlatılanlara göre geleceği görüyordu. Ve bu savaşta oğlunun öleceğini gördüğü için oğlunun kaderini değiştirmek istedi.

1

Oğlu olan Aşil’i savaştan uzak tutabilmek için onu daha büyümeden yakın bir dostun yanına gönderdi. Ancak tüm yapılan bu çabalara rağmen Aşil’in kaderi değişmedi. Aşil öleceğini bildiği halde Truva savaşına katılmak ister, ancak onun bu savaştan sonra istediği tek bir şey vardır oda adının sonsuza kadar hatırlanması.

1

Yunan ordusu hazırlanarak Truva’ya doğru yola çıkarlar ve oraya çok kalabalık olarak bir kaç ordu birleşip o şekilde giderler. Ve yunan ordusu kıyıya varır varmaz Truva şehrine saldırmaya başlarlar, ancak şehrin surları çok güçlüdür burayı geçemezler ve bir plan yaparak daha sonra tekrar saldırmaya başlarlar.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları