Uzun süredir insanlar benzin ve mazot ile çalışan araçların çevreye vermekte oldukları kirlilikten çok ama çok şikayetçi idi. Şu anda Mercedes, başta olmak üzere bir çok firma elektrikli araçlar yapmaya başladılar. Benzin olmadan çalışabilen ve tamamen normal otomobiller ile aynı görünüme sahip olan güzel araçlar yapmaya başladılar.

1

Gerçekten çok kaliteli olan bu araçlar günümüzde bulunan normal taksiler ve otomobillerin hızına çıkabiliyorlar. Bu nedenden araçlar satışa sunulduğu andan itibaren araçların alıcıları çıkmaya başladı. Ve araçlar şu anda bir çok kişiye satıldı.

1

Bu elektrikli araçların benzin veya mazot ihtiyacı yoktur ancak gerekli olan şarj ihtiyacını karşılamak için bir çok petrol ofisinde bu özel araçlar için şarj doldurma bölümü yapılacak. Ve elektrikli araçların şarkları bittiği anda hemen bu petrol ofislerinden doldurmaya başlayacaklar.

1

Bir tek Mercedes değil bir çok firma bu tarzda elektrikli araç çıkartıyor. Özellikle Renault firması da bu tarzda elektrikli araçlar çıkarmaya ve satışa sunmaya başlamıştır. Şu anda bu araçları üreten firmalar arasında büyük bir rekabet vardır.

1

2016 yılına damgasını vurmakta olan bu araçların şimdiden çok ama çok satılacağı ve ilerleyen dönemlerde benzinli araçlar yerine bu araçların tercih edileceği tahmin ediliyor. Gerçekten çevre kirliliği için bire bir çözüm olmuş bir çalışma.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları