Sanal asistanlar, yöneticilerin sıklıkla tercih ettikleri kişiler haline geldiler. Fiziki bir asistanın varlığını istemeyen kişiler, kendilerine sanal asistan tutuyorlar. Hem işleri düzenli bir şekilde planlanıyor ve hatırlatılıyor hem de ofis ve peşinde dolanan kişilerden kurtuluyorlar. Sanal asistan adına düşünmek gerekirse, evinde pijamaları ile otururken bir yöneticinin günlük işlerini planlıyorsunuz ve vakti geldiğinde hatırlatıyorsunuz. Bu iş için de oldukça güzel bir para kazanıyorsunuz. Nasıl olsa telefonunuz elinizden düşmüyor, unutmamak ve plan yapmak için de birçok ücretsiz uygulama var. Bunların da yardımıyla günlük yaşantınıza devam ederken sanal asistanlık görevinizi de kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

akilli-telefonlardan

Birkaç sene önce küçük bir sosyal ağken, şimdilerde en yüksek kullanıcı sayısına ve büyüme hızına sahip sosyal ağlardan birisi haline geldi. Aynı zamanda oldukça iyi bir iş haline geldi. Reklam ve satış yaparak para kazanabileceğiniz bir hesap oluşturursanız, elinizden düşmeyen telefonunuz size para kazandırmış olur. Instagram’ı biraz kurcaladığınız zaman yurt dışında getirdiği ürünleri satan veya el emeği göz nuru tasarımları satan birçok kişiyle karşılaşırsınız. Neden siz de bu kişiler arasındaki yerinizi almıyorsunuz Sosyal ağların başlangıcı diyebileceğimiz Facebook, günümüzde iyi bir kazanç kapısı haline geldi.

Smartphone touchscreenReklamlar, sayfa satışları, link paylaşımları, ürün satışı gibi birbirinden farklı iş modelleri oluşturuldu. Facebook politikalarına uygun bir şekilde kendinize bir hesap oluşturabilir, bu hesabı yüksek bir takipçi sayısına ulaştırabilir ve etkileşimleri artırarak para kazanabilirsiniz. Eğer büyük bir Facebook sayfanız olursa ve takipçileri sayfa ile iletişim içerisinde olursa hemen dikkatleri çekersiniz. Örneğin bir web sitesi sahibi linkini paylaşmanızı, satış yapan bir kişi tanıtımını yapmanızı isteyebilir. Bunların dışında bu sayfayı satın almak isteyen kişiler de çıkabilir. Siz yeter ki büyük bir Facebook hesabına sahip olun.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları