Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin Rusya’da 268 gün sonrasında bir araya geldiler. Putin darbenin karşısında olacağız dedi ve Erdoğan ikili ilişkiler olumlu sürece girdi diye konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya’nın Devlet Başkanı Vladimir Putin İki ülke aralarında krizden sonra 268 gün sonrasında Rusya’nın St.Petersburg kentinde bir araya geldiler.

1

Görüşme Öncesinde gazetecilerin görüntü almalarına’da izin verildi. İki liderin bu sırada açıklamalarda bulunması ve liderlerin görüşmesi’de yaklaşık olarak bir buçuk saat sürdü. Heyetler arasında görüşme ise hala devam ediyor. Putin görüşme öncesinde gazetecilere yapmış olduğu açıklamalarda Geçen sene kasım aylarında Rus askerlerin öldürülmesinden sonra ilişkiler düşük seviyeye alçaldı.

1

Şu anda Türkiye’nin iç siyasi durumu son derece Zor durumda. Türkiye’nin bu zorlu günlerinde buraya gelerek ziyarette bulunmanız iyi niyetinin ifadesidir. Bu gelişmeler her iki ülkeninde hayrına olacak denildi. Açıklamalarına’da devam eden Putin Darbe kalkışmasıyla ilgili olarak yol açtığı krizden sonrada sizi arayan ilk liderlerden bir tanesi olduğumu’da biliyorum. Ve tekrardan bizim ilkesel tavrımızı’da dile getirmek istiyorum. Biz her türlü darbe kalkışına anayasaya aykırı olan bu tarz girişimlere karşı olacağız dedi.

 

ilk beğenen sen ol

Kategori:

Etiketler:
, , ,

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları