Hain planı başlatan darbeciler kısa bir süre şehir içinde olaylar yaptıktan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kalmış olduğu otele baskın yapmak için hazırlıklarını yaptılar ve otele baskını gerçekleştirmek için askeri helikopter ile ilk önce oteli bombaladılar.

1

 Daha sonra bir grup özel eğitimli asker grup halinde helikopterden indi ve Erdoğan’ın kalmış olduğu otele baskın için harekete geçtiler. İçeriye girdikten sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı bulamadılar ancak otelde olan korumaların bulunduğu odaya girdiler orada kapıyı açmak istediler.

1

Ancak korumalar kapının arkasını açılmaması için desteklemişler idi. Daha sonra askerler kapıyı zorlayarak kapıyı kırdılar ve korumaların olduğu otel odasına girdiler. Otel odasında korumalar kendilerine siper alacak bir yer buldular ve içeriye giren askerler ile çatışmaya başladılar.

DÜN GECE TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ’NDEN BİR GRUBUN ASKERİ DARBE GİRİŞİMİN ARDINDAN, TÜM YURTTA OLDUĞU GİBİ İZMİR’DE HALKIN DEMOKRASİ NÖBETİ DEVAM EDİYOR. (ALİ GÖZETEN/İZMİR-İHA)

Uzun bir süre korumalar ve darbeci askerler arasında çatışma oldu daha sonra askerler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın korumasını öldürdüler. Darbe girişiminden sonra soruşturma yapıldı ve otele baskın yağan darbeci askerler yakalandılar.

1

Darbeci askerlerin sorguları başladı. Şu anda olaylar biraz durgun ancak her ihtimale karşı ve yeni bir darbe girişimine karşı halk sokakta hazır bir şekilde bekliyor. Darbecilerin ilk operasyonu vatandaşlar tarafından geri püskürtülmüştü. Her hangi yeni bir darbe girişiminde darbecilere karşı vatandaş korkusuz bir şekilde direnecek.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları