İnternet ortamında en çok kullanılanlardan birisi olan Facebook hesaplarında uzun bir süredir hesap çalma ve hesap hackleme işleri yapılmaktadır. Facebook hesap ve profilini güvene almak için gerekli olan bilgiler ile bizlerde sizlere buradan biraz destek vereceğiz.

1

Öncelikle Facebook hesaplarınızda güvenlik çok önemli bunun ilk aşaması gizlilik ayarlarıdır. Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra gizlilik ayarları bölümünden, Bana kimler arkadaşlık isteği gönderebilir, Paylaştıklarımı kimler görebilir, Benim ile kimler iletişim kurabilir gibi sekmeleri düzenlemelisiniz. Bunları sadece arkadaşlar olarak yapmalısınız.

1

Bu sayede paylaştığınız ve profilinizde olan yayınları sadece arkadaşlarınız görebilir ve tabiki de size arkadaşlık isteğini sadece arkadaşların arkadaşları gönderebilir. Sizlerde bu şekilde güvenlik önlemlerinin birinci adımını tamamlamış oluyorsunuz. İkinci önemli şey, Örnek hesabınız ile Facebook anasayfasında gezinirken önünüze bir resim veya video yada link çıktı bunlara tıklamadan önce dikkat edin çünkü bunlar tamda virüs barındıran uygulamalar olabiliyor.

1

Bunlara tıkladığınız anda hemen hesabınızı ele geçiriyorlar ve sonrasında hesabınızdan sizin adınıza arkadaşlarınıza aynı şeyleri paylaşıyorlar bu durumda arkadaşlarınızı da sizin hesabınızı aldıkları gibi onlarında bilgisi olmadan hesaplarını çalabiliyor ve hesaplarından istedikleri gibi paylaşımlar yapabiliyorlar. Bütün bu önlemleri aldıktan sonra yapmanız gereken şey hesabınızı mutlaka bir telefon ile onaylamalısınız.

1

Çünkü hesap ve şifre değişikliliği için sizlere onay mesajı geliyor bu sayede hesap şifre unutma ve hesabınız başka birinin eline geçtiği anda şifrenizi sıfırlayarak hesabınızı geri alabiliyorsunuz.

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları