Fenerbahçenin Hisseleri Geriledi

2 sene önce
17 kez okunmuş

Borsa İstanbul’da işlem gören Fener bahçe hisseleri futbol takımınında monacoya elenip Uefa şampiyonlar ligine de veda etmesinden sonra güne düşüşlerle başladı. Fener bahçe dün oynadıkları şampiyonlar ligi 3 ön eleme maçında Fransa 1 lig ekiplerinden monacoya 3.1 yenilerek Avrupa’nın bir numaralı kupasında katılma hakkı hasretini de 8 sezona çıkarmış oldu.

1

Bu gelişmelerle Fener bahçe hisseleri borsa İstanbul’da güne satış ağırlıklı bir başlangıç yaptı ve yüzde 2.7 azalış ile 34,46 TL’den de açılış yaptı. Şampiyonlar liginde grup aşamalarında son olarak ise 2008-2009 sezonunda katılan Fener bahçede bu sezon da hedefini gerçekleştiremezken aynı zamanda da UEFA’dan alınabilecek ücretler ve primleri önemli bir kısımlarını da ezeli rakibi olan Beşiktaş’a kaptırmış oldular.

1

Fener bahçe Avrupa’da yoluma ise UEFA Avrupa ligi play-off’u ile devam edicek. Fener bahçe spor kulübünün dün ki yenilgiden sonra hisselerinde düşüşler olmasından sonra Fener bahçenin elenmesiyle UEFA’dan alacakları ayak bastı parasını da Beşiktaş’a kaptırdılar. Beşiktaş’ın hisse fiyatı ise güne yüzde 2 artış ile başladı. Saat 10 dan itibaren Fener bahçe hisselerinin yüzde 1.9 azalışı ile 35.80 TL’den alıcıyla bulurken Beşiktaş spor kulübünün hisseleri ise yüzde 1.7 primleri ile işlemler görüyor.

1

Borsa İstanbul’da işlem gören diğer spor şirketleri ise Galatasaray ve Trabzon spor hisseleri de şu dakikalarda yatay bir seyir izlemekte. Galatasaray’ın bu sene Avrupa kupalarına katılamama cezası olduğu için Ne şampiyonlar liginde nede Avrupa liginde boy göstermeyecek olması ise Galatasaray’ın hisselerini yatay düzeyde gösteriyor. Trabzon spor ise aynı şekilde Avrupa kupalarına katılamıyor ve yatay biçimde hisselerinin de devam etmesi normal gözüküyor Şampiyonlar ligi 3 ön elemesinden elenen Fener bahçe ise UEFA Avrupa liginde playy-ofta oynayacakları rakiplerini beklemeye başladılar.

 

ilk beğenen sen ol

Kategori:

Etiketler:
, ,

Yorumlar
  • Misafir
    şimdi

    Bu yorum spoiler (ipucu, detay, vs) içermektedir.

Facebook Yorumları